Як врятуватися від хропіння?

Багато хто думає, що хропіння — це несерйозна проблема, а страждають від неї тільки члени родини. Вчені ж вважають, що хропіння заподіює шкоду і здоров’ю того, хто хропе. Сьогодні в інтернеті можна знайти багато механічних засобів, які обіцяють позбавити від хропіння. Але можна для початку спробувати і народні методи, якими користувалися наші предки.

Отже, наші бабусі і дідусі рятувалися від хропіння капустою. Треба взяти 2–3 капустяних листа, пропустити їх через м’ясорубку або подрібнити в блендері, додати 1 ст. ложку меду. Таку суміш приймати по 1–2 ст. ложки перед сном. Допомагає і випитий перед сном капустяний сік (0,5 склянки). Такий народний засіб позбавляє від застояного слизу, який є непрямою причиною хронічного хропіння.

Ще один ефективний народний засіб — печена морква. Її можна їсти перед кожним прийомом їжі, тобто не обов’язково безпосередньо перед сном.

Однією з найбільш поширених причин хропіння уві сні є закладеність носа. У народі для позбавлення від цієї проблеми використовується полоскання розчином соди і солі перед сном, а також полоскання рота оливковою олією. Причому полоскання рота можна проводити і соняшниковою олією. Така процедура здійснюється перед ранковим умиванням: 1 ст. ложку масла взяти в рот і ганяти там, начебто полоскати зуби. Так робити протягом 10–15 хвилин. За час процедури масло стає більш рідким і починає нагадувати молоко. В кінці процедури масло треба виплюнути і почистити зуби. У результаті такого полоскання зміцнюються м’язи носоглотки, очищається слизова від хвороботворних мікробів, виліковуються хвороби носа, при яких пазухи забиваються слизом. До речі, це допомагає і коли кровоточать ясна.

Народна медицина знає багато лікарських рослин і трав, відомих своєю здатністю допомагати позбавленню від хропіння. До них відносяться календула, квіти бузини, дубова кора. Відомий своєю ефективністю такий збір: по 1 частини хвоща і кореня шабельника, 2 частини плодів бузини і 4 частини будяків подрібнити в кавомолці. 1 ст. ложку отриманої суміші залити 200 мл окропу і дати настоятися протягом години. Приймати по 1 ст. ложці 4–5 разів на день.

Пацієнти, що страждали від хропіння, поділилися досить ефективним методом: спеціальними вправами, що зміцнюють м’язи обличчя. Ось деякі з них:

1) напружуємо м’язи нижньої щелепи і низьким голосом протяжно повторюємо звук «І-і-і»;

2) напружуємо задню стінку язика і притягуємо язик до горла. При цьому напружаться м’язи задньої стінки глотки, звідки і виходить хропіння.

Якщо застосовувати всі вище названі засоби в комплексі, то вже скоро ви виявите, що ваші близькі стали спокійніше і добріше по відношенню до вас, адже вночі вони тепер зможуть міцно спати!