Як врятувати нігті, які шаруються?

Якщо нігті слабкі, це може бути ознакою різних захворювань, а тому краще звернутися до лікаря. Але якщо сумнівів щодо здоров’я немає, дотримуйтесь загальних рекомендацій.

1. Слідкуйте за станом здоров’я

Головне – висипайтеся. Для повноцінного відновлення людині необхідно 7-9 годин сну в темряві і без сторонніх подразників.

Вчіться розслаблятися. Запорука гарного самопочуття: менше стресу – більше радості.

Дотримуйтеся режиму дня. Крім сну і відпочинку важливі регулярні заняття спортом і прогулянки на свіжому повітрі.

Правильне харчування – важливий фактор для здоров’я нігтів. Чим більше натуральних і якісних продуктів у вашому раціоні, тим міцніше ваші нігті. Особливо важливий кальцій.

2. Правильний манікюр

Найкраще манікюр робити у перевірених фахівців. Але якщо ви довіряєте тільки собі, не забувайте підтримувати інструменти в чистоті, користуйтеся рідинами для зняття лаку без ацетону.

Нарощені нігті або гель-лак бажано носити не довше 4-6 тижнів, а потім зробити перерву на 1-2 тижні для відновлення нігтьової пластини.

Перед нанесенням кольорового покриття використовуйте лак-основу.

Правильно підпилюйте нігті: дрібноабразивною керамічною або скляною пилкою, тримаючи її перпендикулярно до нігтьової пластини і рухаючи в одному напрямку.

3. Спеціальний догляд

Нігтям корисні спеціальні ванночки. Для лікування їх роблять 5-6 разів на тиждень, для профілактики досить 3-4 процедур на місяць.

Ванночки для рук – не тільки корисні для нігтів, але і відмінний привід розслабитися і приділити трохи часу собі в кінці робочого дня.

  • Соляна ванночка. 1 ст. ложку солі розчинити в 200 мл теплої води. Потримати там кінчики пальців 15-20 хвилин, потім сполоснути і не мочити руки хоча б годину.
  • Трав’яна ванна. 1 ч. ложку сухої хвої або аптечної ромашки залити склянкою окропу. Почекати, щоб ванночка охолола до комфортної температури і опустити в неї руки на 20-30 хвилин.
  • Желатинова ванночка.1/2 ст. ложки гранульованого желатину розчинити в 250 мл гарячої води і дати суміші охолонути. Тримати пальці в цьому желейном розчині 10-15 хвилин.
  • Масляна ванночка з лимоном. 100 мл будь-якого рослинного масла нагріти до комфортної температури. Додати сік половини лимона і вміст однієї ампули з вітаміном А. Тримати нігті у ванні 20-25 хвилин, а потім зробіть легкий масаж нігтьової пластини і шкіри навколо неї.
  • Пивна ванночка. Змішайте ½ склянки теплого пива з тією ж кількістю яблучного соку. Робіть ванночку протягом 10 хвилин.
  • Чайна ванночка. В ½ склянки міцного зеленого чаю додайте 2 ст. ложки рослинної олії. Занурте в розчин нігті на 10-15 хвилин.

4. Поліпшуйте кровообіг

У холодну пору року, коли часто мерзнуть кінчики пальців, порушується нормальне кровопостачання нігтьової пластини. Щоб зберегти красу і здоров’я нігтів навіть в зимові холоди, виконуйте наступні рекомендації:

  • тримайте руки в теплі – товсті рукавиці захистять шкіру від передчасного старіння, а нігті не будуть розшаровуватися і ламатися;
  • мийте руки тільки теплою водою.

Раз на місяць робіть пекучий компрес: змішайте половину чайної ложки гострого червоного перцю з такою ж кількістю крему для рук або рослинного масла. Отриману масу підігрійте до комфортної температури і нанесіть на нігті на 15-20 хвилин. Після процедури ретельно вимийте руки з милом. Будьте обережні і не торкайтеся пальцями обличчя.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.