Як впоратися з запором?

Якщо у вас закрепи, то можете бути впевнені, що ви не самотні в цій проблемі. Як показує статистика, 30–50 % людей час від часу стикаються з запорами.

На жаль, багато людей при перших ознаках запору не відносяться до нього серйозно, але коли проблема завдає і фізичний, і психологічний дискомфорт, коли голова зайнята однією думкою — коли ж ЦЕ трапиться? — багато хто починає шукати дієві методи виходу з ситуації.

Перш ніж почати вирішувати проблему, необхідно з’ясувати причину, що викликала запор. Адже запор не з`являється безпричинно, а є наслідком одного з органічних захворювань. А причини, що викликають цю недугу, можуть бути самими різними, отже, і способи боротьби відрізняються. Не існує якогось універсального засобу, який допоможе позбутися запорів раз і назавжди.

Причинами закрепів можуть бути:

  • недостатнє надходження в організм клітковини, захоплення тваринною їжею,
  • нестача рідини (нормальний стул на 70% складається з води),
  • малорухливість (сюди відносяться і запори у лежачих хворих),
  • серцево-судинні захворювання,
  • прийом деяких медикаментів (спазмалітиків, антидепресантів, протисудомних засобів та ін.),
  • токсичні отруєння,
  • деякі захворювання внутрішніх органів, зокрема запальні захворювання кишечника,
  • ендокринні порушення (гіпотиреоз і цукровий діабет),
  • психічні розлади і хвороби центральної нервової системи.

Щоб лікування запорів виявилося ефективним, необхідно виявити і усунути їхню справжню причину. Саме тому спочатку діагностується основне захворювання і призначається терапевтична програма.

Лікування запорів

Обов’язковою умовою лікування запорів є дотримання дієти. Найголовніше — включити в раціон харчування продукти з багатим вмістом клітковини. Щоденне вживання фруктів і овочів значно поліпшить стан. Багато харчових волокон міститься в яблуках, висівках, листових овочах, капусті, фруктах.

Корисні для роботи кишечника і кисломолочні продукти – кефір, кисляк, йогурти. Крім того, необхідно вживати достатню кількість рідини — мінімум 1,5–2 л на добу.

Коли мова заходить про лікування запорів, лікарі в один голос говорять про те, що необхідно змінити ставлення до свого здоров’я. Насамперед це стосується фізичних вправ. Збільшення рухливості сприятливо позначається на роботі кишечника. Пацієнтам рекомендуються тривалі прогулянки на свіжому повітрі, ранкова гімнастика хоча б по 15 хвилин на день, заняття плаванням, бігом, танцями, лижним спортом та іншими видами спорту. Збільшення фізичних навантажень поліпшить перистальтику кишечника і сприяє підвищенню тонусу м’язів передньої черевної стінки.

Існують і засоби від запору, однак застосовувати їх треба з обережністю, так як багато з них можуть викликати звикання. Проносні препарати використовуються в наступних випадках:

  • запори у осіб старше 60 років,
  • запори приводять до істотних порушень рухової функції кишечника,
  • в окремих випадках, якщо лікар вважатиме за потрібне призначити сильнодіючі проносні засоби.

Народна медицина

Народна медицина для лікування закрепів пропонує траву сени, володушкі, крушини, плоди бузини та ін.

При лікуванні закрепів слід мати на увазі що всі проносні засоби не усувають причину захворювання, а лише допомагають впоратися з симптомом. А щоб до кінця позбутися проблеми, необхідна корекція харчування, рухливий спосіб життя і грамотне лікування, призначене лікарем.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.