Висока температура – це захисна реакція організму на інфекцію. Імунітет запускає механізми, що пригнічують ріст патогенних мікробів, які сприяють виведенню продуктів їх життєдіяльності і активують вироблення інтерферону.
В останні роки педіатри одноголосно не рекомендують збивати температуру, поки вона не досягне 38-38,5 ° C, а до тих пір дотримуватися суворого постільного режиму і якомога більше пити.
Але якщо стовпчик термометра продовжує повзти вгору, у дитини з’явилася лихоманка і слабкість, необхідно знизити температуру.
Найчастіше батьки відразу хапаються за такі препарати як парацетамол, аспірин, ібупрофен. Але ці ліки мають ряд побічних ефектів, які негативно позначаються на слизовій шлунка і на печінці. Приймати їх можна тільки після консультації з лікарем. Високу температуру можна збити за допомогою домашніх безпечних засобів.
1. Змішайте яблучний оцет з водою (1: 3). Змочіть в розчині бавовняну серветку і протріть чоло, скроні, долоні і зап’ястя, стопи дитини.
2. До чола малюка прикладіть компрес з оцтового розчину і міняйте його у міру нагрівання. Щоб дитина спокійніше перенесла всі процедури, включіть їй мультфільм або відволікайте, розповідаючи казку.
3. Рясне пиття сприяє гарному потовиділенню і допоможе швидше знизити температуру.
4. Провітрюйте кімнату, повітря повинне бути свіжим, злегка прохолодним, але не холодним.
5. Зніміть з малюка весь зайвий одяг, це допоможе жару швидше йти.
Збиваючи дитині температуру, слід пам’ятати, що всі діти різні: хтось легше переносить підвищення температури, хтось важче. Крім того, самостійно збивати температуру можна лише тоді, коли щоки і вушка малюка рум’яні. Якщо з’явилася блідість, а температура невпинно зростає з невідомої причини, негайно викликайте лікаря.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.