Постійно змерзаючі руки і ноги – справжня напасть для багатьох людей. Відомо, що частіше цим страждають жінки у віці 15-45 років. Чоловіки мерзнуть в два рази рідше, і то в основному після 50 років. Остаточно пояснення такому явищу вчені поки що не знайшли.
Процес перемерзання пов’язаний з тим, що у дрібних капілярах кінцівок починається спазм і припиняється надходження крові. Іноді такий стан загострюється, і тоді говорять про «хворобу Рейно» – спостерігається циклічний холод кінцівок, шкіра рук і ніг спочатку блідне, потім стає синюватою, потім німіє. В окремих випадках буває пульсуючий біль і поколювання. Позбутися від хвороби Рейно неможливо, а ось запобігти цілком реально. Але для цього необхідно дотримуватися деяких правил.
Завжди перевіряйте температуру води рукою, так як струмінь холодної води може викликати спазм.
Слідкуйте за одягом і носіть його по погоді. Навіть якщо ви плануєте вибігти на вулицю на кілька хвилин, обов’язково накиньте що-небудь тепле.
Голова і руки особливо потребують захисту від холоду. Взуття має бути з повітряною «прокладкою»: воно не повинно бути тісноим, але таким, щоб носити його можна було з вовняним носком.
У будинку необхідно створити комфортну температуру, краще на кілька градусів вище загальноприйнятої норми. На ніч варто одягнути теплу білизну.
Якщо в ви курите, відмовтеся від сигарет – нікотин звужує судини і може спричинити спазм дрібних капілярів.
Корисна буде гімнастика: активні фізичні вправи допоможуть поліпшити кровообіг і зігрітися рукам і ногам. Пообертайте руками вниз-назад, вперед-вниз. Ідеально зробити 80 обертів на хвилину. Під час таких вправ в організмі виникають відцентрові сили, які женуть кров до пальців рук і ніг, зігріваючи їх.
Особливо корисний для зігрівання кінцівок риб’ячий жир. Якщо вживати його регулярно, то можна підвищити стійкість до холоду.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.