Багато хто плутає поняття мастит і мастопатія. Мастит- це запалення молочної залози і буває тільки у вагітних і годуючих жінок.
Найчастіше причиною маститу є застій молока в залозі, який виникає через блокування протоки. У деяких випадках мастит виникає ще до пологів. Найбільш важка форма маститу виникає в зв’язку з проникненням бактерій в залозу через тріщини сосків.
Перший симптом маститу – біль в одній із залоз, її почервоніння і підвищення температури тіла. Залоза опухає через накопичення молока. Лікування в цьому випадку необхідно починати негайно, інакше ситуація посилиться.
Щоб не допустити маститу, необхідно зціджувати залишки молока після годування і частіше прикладати дитину до грудей. Але якщо запалення не вдалося уникнути, потрібно намагатися зціджувати молоко, незважаючи на біль.
Консультація лікаря при маститі обов’язкова. Він призначить найоптимальніше для вас лікування. Також можна з ним домовитися про лікування народними засобами. Лікар допоможе вибрати найбільш безпечні рецепти як для вагітних жінок, так і для годуючих матерів. При виборі трав’яного збору потрібно врахувати протипоказання кожної з трав, в чому допоможе розібратися фітотерапія.
Народна медицина пропонує для лікування маститу безліч засобів. Одне з них – капуста білокачанна. Свіжий лист капусти необхідно класти в бюстгалтер в перервах між годуваннями. Капуста ефективно знімає запалення. Допомагають компреси з настою трави буркуну лікарського (0,5 склянки трави залити 1,5 склянкою окропу і настояти протягом 15 хвилин).
Профілактика маститу – це, перш за все, гігієна. Міняйте нижню білизну щодня. Це дуже важливо, тому що молоко між годуваннями, витікаючи, може залишатися на бюстгалтері, що створює прекрасне середовище проживання для мікроорганізмів, які викликають мастит.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.