Як впоратися з кризою середнього віку?

Чому ближче до 40 років людину частіше відвідують думки про те, що життя швидкоплинне, краса в’яне, а щаслива молодість загублена безповоротно? Вся справа в кризі середнього віку, яка в тій чи іншій мірі наздоганяє кожного.

Особливо болісна думка про те, чи правильно прожиті минулі роки. Страх перед майбутнім і відчуття незадоволеності може стати причиною депресії, як у чоловіків, так і у жінок середнього віку. І навіть вдала кар’єра, благополучне сімейне життя не можуть уберегти від цього стану.

Часто люди, намагаючись змінити звичні умови, вчиняють непередбачувані вчинки, які можуть зруйнувати все нажите і усталене.

Психологи кажуть, що криза середнього віку – це черговий етап, психологічна вікова криза в цілому, коли внутрішньо порушується емоційний баланс.

Вже у зрілому віці всі ми переглядаємо свої цілі і критично оцінюємо те, чого досягли в житті до цього часу. На жаль, така переоцінка дуже часто призводить до розуміння того, що «життя пролетіло безглуздо, а час загублено». Крім того, турбує спадання фізичних сил, життєвої енергії, зниження сексуальної привабливості. До цього моменту, як правило, приходить усвідомлення розбіжності між мріями, поставленими цілями і реальним становищем. Нагнітання таких думок веде до невротичних розладів, які й свідчать про настання кризи.

Звичайно, допомогти порадою в такому положенні можуть ті, хто вже пройшов це вікове випробування, але якщо криза середнього віку переростає в депресію і руйнується життя, справжню допомогу треба шукати у психолога.

Симптоми кризи середнього віку

– Панічний страх перед старістю

– Бажання порвати з чоловіком/дружиною

– Незадоволеність роботою

– Порівняння себе з більш молодими

– Песимістичний погляд у майбутнє

Як вийти з кризи?

1. Слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом і фізичною формою!

Зараз просто необхідно навіть через «не хочу» приділяти увагу своїй зовнішності і самопочуттю. Макіяж, зачіска, спа-процедури, заняття фітнесом – щодня знаходьте пару годин на ці процедури. Це допоможе вам зрозуміти, що  зморшки, які з’явилися, – це не так вже страшно, а навіть солідно.

2. Спілкуйтеся якомога більше!

Піти в себе – саме нерозумне в сформованій ситуації. Якщо будете годинами копатися в собі, ризикуєте погіршити депресивний стан. Намагайтеся більше спілкуватися з членами сім’ї, друзями, колегами, проводьте разом час вдома, на природі, в подорожах. Любов і повага оточуючих змусять вас зрозуміти, що все не так вже погано!

3. Женіть думки про минуле!

Щасливе минуле може викликати у вас біль, але думайте краще про щасливе майбутнє, яке чекає вас попереду. Пам’ятайте, що обертаючись назад, ви втрачаєте сотні можливостей в сьогоденні.

4. Цінуйте своїх коханих!

Не відвертайтесь від своїх партнерів. Любов і увага з боку близької людини – якраз те, що «доктор прописав».

5. Складіть план на п’ятирічку!

Уявіть собі своє життя на п’ять років вперед. Уявляйте навіть те, що здається нереальним. Уявіть, що ви абсолютно щасливі і залишайтеся в цьому стані вже сьогодні.

6. Сприймайте ситуацію по-іншому!

У вашому житті настав переломний момент, після якого вас явно чекає щось хороше. Саме так думайте про свою кризу. Женіть від себе сумні думки, перечекайте важкий час, а далі буде тільки краще.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.