Багато сучасних дітей сприймають телевізор буквально як члена сім’ї і не можуть уявити свого життя без цього чуда техніки. До речі, те ж саме можна сказати і про комп’ютери, планшети і смартфони. Годинами діти просиджують перед екраном, щоб подивитися чергову серію малозмістовного мультфільму або вбивають час за іграми. Є категорія батьків, для яких таке проведення часу дитини – порятунок. Дитина зайнята – і добре, можна займатися своїми справами. Але більшість дбайливих мам і тат з тривогою ставляться до таких захоплень дітей, які приносять мало користі здоров’ю і розуму. Що робити?
Жорсткі правила, встановлені батьками, і активний спосіб життя – найкращі засоби в боротьбі з пристрастю дітей до телевізорів і комп’ютерів.
Американські педіатри рекомендують батькам встановити жорсткі правила. Дітям від двох років і старше дивитися телевізор не більше двох годин на день, а дітям до двох років телевізор взагалі не потрібен.
Якщо батьки зуміють домовитися з дітьми про дотримання правил, то час, проведений перед екраном, значно знизиться.
Безконтрольний перегляд телепередач і час за комп’ютером загрожують дітям ожирінням, раннім початком статевого життя, пристрастю до алкоголю, розладом травлення, агресивністю і поганою успішністю в школі. Такий висновок зробили педіатри США, де діти щільно «підсіли» на подібне проведення часу. Фахівці вважають, що більшість з цих проблем пов’язані не стільки з безпосереднім сидінням перед блакитним екраном, скільки з вмістом каналів і сайтів, які переглядаються.
Однак, перш ніж вимагати від дитини слухняності, батьки повинні самі змінити свій режим. Якщо мама або тато годинами сидять з пакетом чіпсів перед телевізором і забороняють це робити своїм дітям, то успіхів можна не чекати. Кращий вихід – вимкнути ТВ або комп’ютер і відправитися з дитиною на прогулянку або зайнятися спортом, домашніми справами, турботою про домашніх вихованців і т.п.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.