Холодна пора року — сезон застуд і грипу. Кожне з цих захворювань носить вірусний характер і небезпечно своїми ускладненнями. Правильне ж лікування має на увазі і своєчасне діагностування — все-таки грип це чи ГРВІ?
Якщо ви помічаєте у себе характерні ознаки вірусних захворювань — нежить, закладеність носа, підвищення температури, — в голові народжується цілком резонне питання: грип чи ГРВІ? Навчившись розрізняти ці недуги один від одного, ви зможете тримати ситуацію під контролем.
Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) — це ряд захворювань дихальних шляхів, що викликаються різними вірусами: риновірусом, аденовирусом, респіраторно-синцитіальним вірусом, вірусом парагрипу, коронавірусів та іншими. А грип — це теж ГРВІ, яке викликає вірус грипу.
Проте, грип виділяють з обширної групи ГРВІ і ось з яких причин:
Отже, існує кілька відмінних симптомів грипу та ГРВІ. Розглянемо їх.
1. При ГРВІ початок захворювання поступове, а грип завжди починається раптово і бурхливо.
2. При застуді підвищення температури тіла, як правило, незначне (рідко вище 38,5°С). При грипі спостерігається різке наростання температури. Протягом декількох годин вона піднімається до 39-40°С, і зберігається вона впродовж 3–4 днів.
3. Інтоксикація. Якщо хворий зберігає працездатність, не спостерігається ознобу, рясного потовиділення, сильного головного болю в лобно-скроневій частині, болів при русі очними яблуками, світлобоязні, запаморочення, ломоти у м’язах і суглобах, то у нього, швидше за все, застуда, а не грип.
4. Нежить і закладеність носа — основні симптоми ГРВІ. Грип зазвичай не мучить нежиттю, може бути невелика закладеність носа на другий день хвороби.
5. Біль у горлі і його почервоніння — це також характерно для ГРВІ, а при грипі – рідко.
6. Кашель і неприємні відчуття в грудях з’являються відразу при ГРВІ і носять слабо або помірно виражений характер. Грип зазвичай викликає болісний кашель і біль за грудиною по ходу трахеї на другу добу хвороби.
7. ГРВІ супроводжується частим чханням, а при грипі воно дає про себе знати рідко.
8. Почервоніння очей часто характерно для грипу і рідко при ГРВІ.
9. Після ГРВІ рідко буває підвищена стомлюваність, головний біль, дратівливість, а після грипу такий стан може зберігатися протягом 2–3 тижнів.
Таким чином, ми бачимо, що симптоми ГРВІ та грипу можна відрізнити. Однак завжди треба розуміти, що імунітет і опірність організму різна у всіх, а тому симптоми одних і тих же захворювань в окремих випадках можуть бути не чіткими або більш вираженими, ніж зазвичай. У таких випадках навіть лікарі можуть помилитися. Все це говорить про те, що не варто займатися самостійною постановкою діагнозу і самолікуванням.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.