Вживання вершкового масла викликає чимало суперечок серед прихильників корисного
харчування і дієтологів. Наскільки доцільно його місце в раціоні?
Фахівці стверджують, що вершкове масло багате вітамінами, мінералами і жирними кислотами, що сприятливо впливає на роботу травної системи. Звичайно, мова йде про натуральний продукт, без додавання поліпшувачів смаку і терміну придатності.
Які ж позитивні якості вживання вершкового масла?
Масло є джерелом вітаміну А і лауринової кислоти, здатної боротися з різними інфекціями, в тому числі і кандидозом. За словами дієтологів, одна ложка масла забезпечує 11% добової норми вітаміну А і становить всього лише 100 ккал. Також в маслі містяться вітаміни К, Е і В12.
Це може здатися дивним, але кон’югована лінолева кислота, що міститься в маслі, тип жиру, присутній і в м’ясі, насправді сприяє зменшенню жирових відкладень.
В ході дослідження було відзначено, що група людей, яка щодня вживала 3,4 г лінолевої кислоти, змогла скоротити загальну кількість жиру і запалень в організмі.
Вершкове масло багате бутиратом – жирними кислотами, здатної зменшувати запалення і допомагати в лікуванні синдрому роздратованого кишечника. Бутират також покращує метаболізм і допомагає контролювати вагу.
В ході досліджень доведено, що лінолева кислота є засобом для боротьби з раком. Продукти з її змістом можуть зменшити зростання раку молочної залози, товстої, прямої і ободової кишки, шлунка, простати і печінки.
Дієтологи попереджають, що, незважаючи на всю користь вершкового масла в раціоні, необхідно проявляти обережність з порціями, щоб уникнути деяких ризиків. Масло містить багато насичених жирів (приблизно 7 г на одну столову ложку). При цьому рекомендована добова норма – 20-22 м Надлишок цих жирів може підвищити рівень «поганого» холестерину і ризик серцевих захворювань.