Як вчені пояснюють природу геніальності?

Як вчені пояснюють природу геніальності? Вони намагаються зрозуміти, у чому причина геніальності.

Недавно було зроблено відкриття:

немовля вже народжується геніальним математиком або композитором через гормональний набір балансу в організмі матері під час вагітності.

Професор Марті Мразік, психолог з університету Альберти (США), вивів на новий рівень довгі дискусії про природу геніальності. Вчений стверджує, що за природою геніальність – це явище біологічне. Пояснюється це тим, що внутрішньоутробний надлишок тестостерону стимулює більш інтенсивне формування зв’язків у мозку, особливо в правій частці лобової кори. До таких висновків він дійшов після клінічних досліджень обдарованих людей.

На підставі даних, отриманих за допомогою МРТ, професор припустив, що за обдарованістю стоїть щось більше, ніж генетика і сприятливе оточення.

Таку заяву вносить свій вклад в недовіру ідеї про ранній розвиток. За аналогією професор Мразек припускає, що і недолік когнітивних здібностей закладається в утробі матері, зокрема, в результаті нестачі природного рівня тестостерону. Водночас вчений стверджує, що необхідні додаткові дослідження, а штучне введення тестостерону навряд чи допоможе.

Ще одне відкриття зробили вчені Мічиганського університету. Вони провели експеримент, в результаті якого змогли заявити, що геніями все-таки не народжуються, а стають. На їх думку, необхідним для цього фактором є чітке дотримання співвідношення «правильних генів» і певної поведінки людини.

В експерименті було задіяно близько 850 пар близнюків, серед яких були як однояйцеві, так і двуяйцеві. В ході експерименту вчені шукали схожості і відмінності в поведінці і розумових здібностях.

В ході цих дослідів вдалося встановити, що схожість двуяйцевих близнюків становить не менше 50%, а ось однояйцеві схожі на всі 100%. Після проведених досліджень вчені встановили, що гени, які відповідають за геніальність людини, як правило, активізуються в ранні роки життя. Але якщо навіть цього з якихось причин не відбулося, то не варто сумніватися в тому, що вони нагадають про себе протягом життя.