Як уникнути капризів дитини на людях?

Кожному з батьків хоча б раз у житті доводилося червоніти в громадських місцях за поведінку свого чада. Якою має бути реакція батьків?

Багато хто відчуває почуття провини, вважаючи себе поганими батьками. Але ситуацію виправити це не допоможе. А ось ваші поради та допомога малюкові будуть цілком доречні.

Правила

Коректувати поведінку дитини слід, дотримуючись встановлені правила.

1. Перш за все, постарайтеся, щоб правила поведінки вдома і на вулиці не дуже відрізнялися один від одного. Тобто, якщо вдома малюкові дозволено шуміти і кричати, то при виході на вулицю він буде робити те ж саме. Поясніть йому, що на вулиці, в транспорті, в магазині слід стримувати свої емоції.

2. Ввічливість. Прищеплювати дитині ввічливість краще в ігровій формі. У цьому допоможуть ігри, дитячі книги, за допомогою яких можна навчити малюка бути ввічливим швидко і ненав’язливо. Щоб дитина виросла ввічливою, ви самі повинні стежити за своєю поведінкою.

3. Не можна постійно обсмикувати дитину через найменші пустощі. Якщо ж хтось із перехожих робить дитині зауваження, подякуйте йому за пораду, тим не менш, дайте зрозуміти дитині, що правила щодо її поведінки встановлюєте тільки ви, а не сторонні люди.

4. Зауваження формуйте в тактовній формі.

5. Визначте «чарівне слово», яким ви будете користуватися, коли поведінка малюка вийде за рамки дозволеного. Зауваження в такий формі не принизить його перед іншими людьми. Згадайте свої почуття, коли вас публічно обсмикують.

6. Якщо ви відправляєтеся з дитиною в поїздку, де його руху будуть обмежені, заздалегідь дайте їй набігатися, а також поясніть, що далі їй доведеться довго сидіти.

7. Щоб малюк не засумував, майте при собі кілька іграшок.

8. Якщо поведінка дитини завдає неприємностей оточуючим, подумайте, як зробити так, щоб змінити ситуацію, не залучаючи до цього дитині. Наприклад, якщо у малюка брудне взуття і він бруднить пасажирів, просто постарайтеся знайти інше місце.

9. Перед виходом на вулицю або перед якимось заходом, постарайтеся розрахувати фізичні можливості дитини. Діти швидко втомлюються від скупчення народу, шуму, безлічі транспорту. Це тягне за собою капризи, дитина починає втрачати самоконтроль. Не варто порівнювати свою дитину з іншими, які годинами можуть кататися на каруселях і витримати багатогодинну виставу в цирку.

І завжди пам’ятайте — дитина наслідує вас!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.