Лікарі всього світу єдині в думці, що тілесне покарання дітей необхідно заборонити! Аж надто тонка грань між звичайною прочуханкою і жорстокою поркою.
Професор соціології з унівеситету Нью-Гемпшир, Мюррей Штраус, протягом сорока років вивчав тілесні покарання дітей та їх вплив на психічне здоров’я. Результатом дослідження стала випущена вченим книга під назвою «Початкове Насильство», в якій він наполягає: порку дітей треба заборонити на законодавчому рівні.
У своїй роботі професор Штраус зазначає, що тілесні покарання дійсно виправляють поведінку, однак не краще, ніж інші методи корекції поведінки, наприклад такі, як «тайм-аут», коли батьки беруть паузу і мовчать, або намагаються в розмові роз’яснити дитині проблеми.
Найнебезпечнішим моментом порки з точки зору психології є втрата емоційного зв’язку між дітьми і батьками, а також те, що дитина віддає перевагу «поганій компанії». Крім того, порка уповільнює розумовий розвиток і знижує успішність у школі.
Австралійські педіатри також глибоко вивчали проблему тілесних покарань і прийшли до висновку, що після таких покарань діти відчувають моральні страждання, які значно підвищують небезпеку розвитку у них депресії, агресивності, схильності до антисоціальної поведінки. Помічено, що у таких дітей згодом розвивається схильність до насильства по відношенню до власних дружин/чоловіків і дітей.
«Більше 20 країн в даний час заборонили фізичне насильство при вихованні дітей батьками. Організація Об’єднаних Націй просить всі країни заборонити порку дітей. Це не тільки знизить ризик злочинності і психічних проблем дитини в майбутньому, але також принесе дітям право бути вільними від фізичного насильства в ім’я дисципліни, таке ж право отримали дружини сторіччя з чвертю тому », – пише Штраус.