Сон є важливим компонентом для відновлення після інфекційного ураження. Але вчені тільки недавно змогли зрозуміти імунний механізм, що пояснює захисну функцію сну.
Що ще так містифіковано серед процесів людського організму, як сон? Це явище протягом багатьох століть вивчається лікарями, вченими і еволюційними біологами, але до кінця зрозуміти його ще ніхто не зміг.
Нове дослідження, проведене фахівцями Гарвардської медичної школи, показує, що сон може частково регулювати кілька імунних протеїнів (група білків інфламасом NLRP3). Інфламасома діє як універсальний чутливий механізм, що запускає каскад реакцій інших імунних молекул у відповідь на запалення або інфекцію.
В ході експериментів вчені продемонстрували, як під впливом токсинів бактерій інфламасома активує запальні молекули медіатора запалення, який викликає глибокий сон. Результати дослідження показують, що тварини, позбавлені цього захисного імунного комплексу, також страждають від важких порушень сну. За спостереженнями вчених, група цих регулюючих білків може грати еволюційну роль в якості гаранта здоров’я мозку і підтримки сил, які нівелюють наслідки депривації сну і інфекції.
При повторенні цих висновків в інших дослідженнях, вчені зможуть розробити ефективні методи терапії хронічних розладів сну, а також порушень сну, вторинних по відношенню до інших захворювань.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.