Шкідливі мікроорганізми оточують нас всюди, в тому числі вони зустрічаються в будь-якому продукті харчування. Якщо продукт не оброблений належним чином, це може викликати неприємності, пов’язані з отруєнням, що особливо часто трапляється влітку. Але, дотримуючись простих правил, можна уникнути цього.
1. Дайте шлунку «відпочити». При перших ознаках розладу налягати на важку їжу категорично не можна. Не ускладнюйте роботу шлунку, утримайтеся від будь-якої їжі протягом декількох годин.
2. Більше пийте рідини. Блювота і діарея за кілька секунд зневоднюють організм. Втрачену рідину слід відновити. У перший день слід уникати важкої їжі, але більше пити очищеної питної води.
3. Раціон харчування в період отруєння повинні складати легкі закуски, рідкі каші і м’які фрукти. Така їжа допоможе відновити сили, але не перевантажувати шлунок.
4. Виключіть гостру, жирну і пряну їжу.
Харчування при отруєнні передбачає просту їжу і заспокійливі напої:
– рис, приготовлений на воді,
– картопляне пюре,
– сухарі або тости,
– терте яблуко,
– банани,
– натуральний йогурт,
– овочевий і курячий бульйони,
– киселі домашнього приготування,
– компот із сухофруктів
– трав’яні чаї.
Поряд з рисом можна їсти гречку або вівсянку. Концентрація каш повинна бути рідкою, готувати їх потрібно на воді без додавання масла і спецій. Компоти не повинні бути занадто солодкими, а чаї без ароматизаторів.
– молочні продукти – при отруєнні організм якийсь час не переносить лактозу,
– продукти з високим вмістом клітковини – сильний проносний ефект фруктів, овочів, бобових не дає відновитися стулу,
– гостра і жирна їжа – така їжа важко переноситься ослабленим шлунком і може викликати додаткову блювоту і пронос,
– кофеїн і алкоголь зневоднюють організм.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.