Як розвивається зір у новонароджених?

Зір має величезне значення в житті людини. З поганим зором людині недоступно багато видів діяльності, а тому життя втрачає свої фарби.

Саме тому батьки повинні відразу після народження малюка спостерігати, як розвивається його зір. Звичайно, про повноцінний зір відразу говорити не доводиться, тому що у новонароджених гострота зору в тисячу разів менше, ніж у дорослих. Але новонароджені діти здатні розрізняти світло і тінь. Такий стан речей абсолютно номальний, адже всі органи і системи його організму чекає довгий шлях розвитку.

Часте питання

Деяких молодих батьків хвилює питання, чи дійсно їхні малюки бачать все догори ногами? Відповідно до законів оптики зображення на сітківці дійсно перевернуто, але дитина все одно не сприймає його, так як у неї ще не розвинений зоровий аналізатор.

Ось і виходить, що наші улюблені діти живуть у світі тіней перші місяць-два, а іноді і три. Коли дитина почне хапати предмети ручками, можна говорити про розвиток предметного зору, пов’язаного з центральною областю сітківки. Ця ж область відповідальна за кольоровий зір, переважно за жовту і червону частини спектра. Тому і перші іграшки краще вибирати червоно-жовті.

Косоокість

У новонароджених малюків часто очі косять, але в основному це обумовлено тим, що вони ще не вміють керувати своїми очима. Але щоб ви зайвий раз не хвилювалися, покажіть малюка окуліста. У перший рік життя окуліст повинен тричі оглянути дитину: на місяць, в три місяці і в рік.

У більшості випадків дитячі хвороби очей лікуються досить легко. Головне – вчасно звернутися до фахівця. Чим раніше почати лікування, тим ефективніше воно буде.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.