Як провести післясвяткову реанімацію для шлунка?

Новий рік і Різдво – улюблені свята дорослих і дітей. Веселощі, подарунки, очікування дива … Але після чергового застілля свято може захмаритися розладом шлунка, а вже до Старого Нового року ви помічаєте, що улюблені джинси застібаються через силу.

І так щороку. Ми хочемо, щоб все було «по-людськи», заповнюємо холодильник делікатесами, за традицією щедро накриваємо стіл, щоб весь рік «ломилося». Але підсумок завжди один – страшенна важкість у шлунку від переїдання і подальша боротьба з новорічним подарунком – зайвими кілограмами, а у багатьох ще як бонус похмільний синдром.

Але «застільного удару» можна уникнути, якщо підійти до святкування з розумом і без фанатизму. Адже переварити з’їдене, розщепити білки, жири і вуглеводи і позбутися залишків – завдання складне навіть для самого здорового травлення. А чи багато з нас можуть похвалитися таким?

Часто подібний колапс трапляється зовсім не від переїдання, а від змішання в шлунку всього потроху. Як результат – нуртування, біль у животі, метеоризм. Особливо важко дітям, ферментна система травлення у них формується тільки до 14-16 років, тому їм переварити все новорічне асорті особливо складно.

По-перше, надалі виключіть з меню всі солодкі газовані води, а ось столові мінеральні можна пити без обмежень. За своєю структурою вони схожі на рідину в клітинах організму, а тому покращують обмін речовин і виводять токсини. Важливо запам’ятати, що краще купувати газовану воду – вона перешкоджає розмноженню мікроорганізмів, але перед вживанням гази треба випустити.

Незважаючи на те, що холодильник ще забитий вишуканими стравами, постояти біля плити все ж доведеться.

За сніданком шлунок краще привести в почуття за допомогою гарячої вівсяної каші на воді. Для додання смаку можна додати дрібно нарізані родзинки, курагу або чорнослив. Гречка також корисна, вона допоможе печінці впоратися зі своєю роботою. Крім того, в ній багато клітковини, яка очистить кишечник від шкідливих шлаків.

На обід краще приготувати легкий вегетаріанський суп. Навіть кілька ложок теплої рідини поліпшить перистальтику кишечника, а шлунок виробить більше ферментів, що розщеплюють білок.

Вечеря нехай складається тільки з легких страв: омлет або відварна риба.

При наявності на кухні величезного вибору солодощів, краще утриматися від них в денні перекушування. А от фрукти, особливо цитрусові та ананаси, будуть вельми до речі.

На ніч порадуйте шлунок йогуртом або кефіром. Молочна кислота, що міститься в них, швидко приведе організм в почуття і допоможе далі насолоджуватися життям і святами.