Якщо вашій дитині прийшов час перейти на їжу з дорослого столу, то зробити це треба правильно, не зашкодивши ні собі, ні дитині.
Відлучати від грудей правильніше не різко, а поступово, в кілька етапів. В цьому випадку, найчастіше, ніяких неприємних відчуттів мама не зазнає. Необхідно зауважити, що виділення з грудей можуть тривати ще якийсь час, у деяких жінок можливо навіть протягом декількох років. Головне, щоб жінка не відчувала ніяких неприємних відчуттів – груди не повинні набухати і турбувати.
Щоб зменшити вироблення молока, організму необхідно допомогти з цим завданням. Для цього потрібно зменшити споживання рідини, випиваючи в день не більше 1,5 л води.
Щоб молоко перестало вироблятися, потрібно подати організму сигнал, що в ньому більше немає потреби. Ви перестали годувати дитину, але зціджувати молоко, що залишилося не потрібно, через кілька днів воно перестане вироблятися в звичній кількості.
Перший час жінка ще буде відчувати припливи молока. Якщо при цьому виникають неприємні відчуття, то можна все-таки полегшити груди, злегка зцідивши молоко, але повністю зціджувати не можна. Існують і спеціальні препарати для припинення лактації, але приймати їх варто тільки за рекомендацією лікаря. Їх прийом без контролю фахівця може привести до небажаних наслідків.
Бувають випадки, коли відлучення дитини від грудей дається жінці зовсім нелегко, і крім припливів молока, підвищується температура, а в грудях виникають сильні болі. У цьому випадку необхідна негайна допомога лікаря, самолікування протипоказане категорично. Спеціаліст оцінить ситуацію і призначить препарати, які допоможуть позбутися від небажаних симптомів.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.