Збираючи дитину до школи, батьки часто стикаються з проблемою вибору ранця. Як правильно вибрати цю важливу шкільну приналежність?
Перший дзвінок – це нова віха в житті вашого малюка, та й вас самих. Це поява нових обов’язків, нових вражень, нових питань. Одним з важливих моментів є збереження дитині здоров’я, психологічного та фізіологічного, а зручний ранець грає в цьому важливу роль.
У школі першокласники проводять як мінімум чотири години, в цей час часто їм доводиться носити з собою весь шкільний інвентар: деяку кількість підручників, зошитів, змінне взуття і форму для фізкультури. Кожна з цих речей не відрізняється великою вагою, але в комплексі може скласти хороше навантаження на ще маленьке тіло шестирічної дитини. Треба пам’ятати, що в цьому віці скелет дитини ще не до кінця розвинений, а щоденне неправильне носіння важкого ранця може призвести до викривлення хребта, ключиці. Якщо про це не подумати при виборі ранця, то вже до кінця року можна неприємно здивуватися, виявивши неприємний діагноз сколіозу у дитини.
Які критерії вибору ранця?
Корпус ранця повинен бути міцним і жорстким. По перше, це дозволить малюкові не згинати спинку під вагою ноші, а, по-друге, ви самі оціните перевага жорсткої рами, коли малюк взимку захоче прокотитися на ранці з гірки.
Матеріал корпусу повинен бути міцним, немарким і легким в мийці, інакше до кінця року він не витримає.
Лямки ранця вибирайте широкі, а кріплення до корпусу повинно бути надійним. Так як діти часто смикають один одного за ранця, лямки повинно бути важко обірвати. Внутрішня сторона лямок повинна бути з м’якої тканини, щоб не різали дитині в плечі і не передавлюють кровоносні судини.
Блискавка ранця повинна бути широкою і міцною, в ідеалі з металу. Також і фіксатори лямок краще щоб були металевими, так вони надійніші.
Що стосується кольору, то це не має вирішального значення, хоча слід зважати на уподобання дитини.