Жителі Японії у всі часи відрізнялися відмінним здоров’ям і довгожительством. І це цілком зрозуміло, адже в їжу вони вживають продукти, насичені масою корисних речовин — океанічна риба, соя і… зелений чай.
Багато читачів можуть здивуватися особливо зеленому чаю, який і в наших краях в останні роки став дуже поширений, але поки що особливо ефекту від його вживання не помітно. І не буде помітно, поки ми не навчимося заварювати його, як японці. До речі, рибу і сою вони теж готують по-особливому: як правило, ці страви подаються в сирому вигляді і тоді корисні протиракові речовини, що містяться в них, залишаються в цілості.
Отже, зелений чай. Він дарує нам не просто насолоду ароматом, але може стати лікарським препаратом при правильному використанні. Зелений чай сприятливо впливає на всі системи і органи, при цьому діє м’яко і нешкідливо, стимулює імунну систему, допомагає в боротьбі з ожирінням, запобігає серцево-судинним і ниркові захворювання та ін. Крім цього зелений чай сприятливо впливає на сексуальну активність, знімає спазми судин головного мозку, підіймає тонус і настрій.
Якщо зелений чай заварювати як звичний нам чорний, то він буде не просто гірким за рахунок великої кількості таніну, але і втратить більшу частину цінних речовин. Важливо розуміти технологію вирощування та збирання зеленого чаю.
Відмінність чорного чаю від зеленого в цій самій технології збору та обробки листа. Зелений чай не ферментується як чорний, тому корисні речовини залишаються в ньому в незмінному вигляді. Чорний чай завжди отримують із зеленого, але при цьому він спеціально обробляється. З нього витягують шкідливі речовини, в тому числі часто і кофеїн для медичних цілей.
Найголовніше правило — окріп повинен стикатися з чайним листям не більше 20 секунд. При більш тривалому заварюванні почнуть виділятися шкідливі речовини, які також мають неприємний смак.
Друге важливе правило — вода для заварювання повинна бути ідеально чистою. Це може бути вода, пропущена через фільтр, відстояна протягом доби або тала, після заморозки в холодильнику.
Спосіб заварювання наступний:
Якщо ви встигнете заварити чай за 20 секунд, то він придбає насичений янтарний колір і чарівний аромат. Такий чай японці п’ють без цукру, щоб не спотворити аромат букета. Правильно заварений зелений чай — це приємний і доступний засіб профілактики не тільки раку, але й багатьох інших хвороб.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.