Як працювати за комп’ютером без шкоди для очей?

Проблема втоми очей і зниження зору супроводжує регулярну роботу за комп’ютером. Причина цього як у випромінюванні монітора, так і в неправильних налаштуваннях екрану, що ускладнюють сприйняття інформації та змушують постійно напружувати очі.

Чинники, що впливають на зір

Сьогодні більшість галузей людської життєдіяльності автоматизована, і комп’ютер є необхідним елементом більшості професій. Однак систематичне просиджування перед монітором нещадно губить наш зір. Офтальмологи вважають, що людське око погано сприймає пиксельную систему зображення, так зване «зерно» на екрані. Крім того, для зору шкідливо прямолінійне екранне світіння комп’ютера. Так, звичайне світло в освітленій кімнаті більш сприятливе для очей. Адже прямі промені монітора б’ють прямо в очі, від чого вони і стомлюються. Постійне переміщення очей від монітора до клавіатури також стає причиною швидкої втоми. Посилює проблему і неправильно вибрана відстань від монітора до очей: вона не повинна бути занадто короткою.

Як же в умовах роботи за комп’ютером зберегти здоровий зір? Американські фахівці знайшли спосіб мінімізувати негативний вплив на організм роботи за комп’ютером.

Налаштування монітора

Першим кроком у програмі профілактики зниження зору автори дослідження вважають регулювання налаштувань монітора. Особливо це стосується моменту, пов’язаного зі сприйняттям текстової інформації. Фахівці рекомендують встановити на комп’ютері найбільш зручний і безпечний шрифт, який полегшить роботу і допоможе уникнути проблем із зором.

Шрифт

До речі, таким після тривалих досліджень був визнаний популярний, хоча і не «стандартний за замовчуванням», шрифт Verdana, розміром 10–12 пікселів .

Результати досліджень показали, що шрифт без зарубок дозволяє легше сприймати великі обсяги текстової інформації. У цьому випадку очі менше напружуються і, отже, менше втомлюються.

Освітлення

Але є ще ряд моментів, на які слід звернути увагу. Так, важлива частота перерв під час роботи. Як рекомендація прийнято називати 7–10 хвилин кожної години роботи. Також мають значення освітлення, налаштування яскравості і контрастності монітора. Все це існує можливість відрегулювати в процесі роботи. Наприклад, якщо ви відчули , що після «додавання яскравості» очі стали втомлюватися більше, можна збавити кольоровість.

Виконуйте спеціальні вправи

Комп’ютерні працівники, напевно, не раз помічали, як після трудового дня «ріжуть» і печуть очі, ніби в них пісок насипали. Такий синдром отримав назву «сухого ока», при якому слизова оболонка ока недостатньо змазана і викликає це неприємне відчуття. Фахівці рекомендують зволожувати слизову ока за допомогою спеціальної вправи. Потрібно щільно зімкнути повіки і обертати закритими очима.

Продукти для очей

Люди, яким часто доводиться працювати за комп’ютером, повинні розуміти так само і те, що зовнішнього захисту зору може бути недостатньо, очі необхідно захищати «зсередини». Йдеться про антиоксиданти, які поступають в організм – речовини, здатні мінімізувати негативні дії вільних радикалів і захищати клітини очей від руйнування. Дуже добре для цих цілей підходить поєднання ретинопротекторів, до яких відноситься чорниця, ретинол, лютеїн і лікопін. Вже численні дослідження неодноразово довели їх ефективність у боротьбі за здоров’я очей.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.