Іноді акне, або вугрі, з’являються в самий непідходящий момент. Молодим людям це приносить не тільки естетичні, але і психологічні проблеми. Щоб позбавитися від докучливих прищів, вони відчувають на собі самі різні засоби, але ж іноді потрібно просто звернутися до лікаря-дерматолога, який підкаже найбільш оптимальний метод лікування.
Саме слово «акне» має латинське походження і означає «спалах». Вугровий висип вражає до 85% людей у віці від 12 до 25 років і 11% людей від 25 до 40 років. Причиною появи акне є різні причини, але найбільш поширені з них спадкова схильність, надмірне утворення секретів сальних залоз, дисбаланс ліпідів, порушення циркуляції статевих стероїдних гормонів, імунологічні зміни.
Найбільш поширеними є юнацькі вугри, які з’являються часто у юнаків і дівчат у період статевого дозрівання. Їх локалізація відбувається на ділянках шкіри, багатих сальними залозами: обличчі, спині, грудях. Підвищення рівня саловиділення і фолікулярного гіперкератоз призводить до закупорки проток сальних залоз роговими пробками — камедонів. У цьому місці з’являється запальний вузлик невеликих розмірів, в центрі якого формується гнійничок. Якщо гнійничок видалити, то з’явиться гній, який зсихається і утворює кірку. Інфільтрат на місці гнійничка розсмоктується повільно, тому після таких запальних процесів можуть залишатися рубці, кісти та депігментація.
Сильно помиляються ті, хто вважає, що з віком вугри пройдуть самі по собі і лікування зайве. До 23–25 років вугровий висип дійсно може пройти сам по собі, але ось сліди після нього можуть залишитися на довгі роки.
Чим раніше ви почнете лікування вугрового висипу, тим швидше досягнете бажаного ефекту. Іноді складна форма акне вимагає втручання серйозної терапії, яку може призначити тільки досвідчений лікар-косметолог або дерматолог. Однак при перших появах прищів, можна спробувати впоратися власними силами.
Народна медицина пропонує швидко і ефективно позбутися від акне за допомогою меду. Цей натуральний компонент вже дуже давно застосовується для лікування шкіри. І не дивно, адже він володіє антибактеріальними і антимікробними засобами, активно вбиває бактерії в області вогнища запалення. Крапля розміром з горошину допоможе швидко зменшити прищ. Мед слід на 15 хвилин нанести на область почервоніння. І повторювати процедуру можна, скільки буде потрібно.
Ще один засіб, як не дивно, — аспірин. Виявляється, його можна приймати не тільки всередину. Практика показує, що ацетилсаліцилова кислота може діяти на шкіру як і інші дорогі засоби. Цей засіб знімає набряк, почервоніння і запалення. Досить розтерти таблетку порошку в порошок і розбавити декількома краплями води до отримання густої суміші. Готову суміш наносять на проблемні місця на 10 хвилин.
Масло чайного дерева — найпопулярніша речовина натурального походження, що використовується для боротьби з проблемною шкірою. Ця речовина не тільки добре справляється з прищами, але і усуває сліди акне, нормалізує роботу сальних залоз, матує лице. Перед нанесенням кілька крапель розчиніть у невеликій кількості води і нанесіть на запалення.