Як пов’язано психічне і фізичне?

Досліджуючи психосоматичну природу багатьох захворювань, вчені виявили і пояснили зв’язок між психічним і фізичним в організмі людини. Нове відкриття, за словами вчених, багато прояснило в тому, як ми, наприклад, приймаємо рішення, приходимо до більш зваженого вибору в різних сферах життєдіяльності.

Де виникають почуття?

Вченим вдалося осягнути таємниці формування усвідомлення людиною своїх почуттів і емоцій. Вони виявили в головному мозку структуру, де виникають базові почуття (спокій, роздратування, впевненість і т.д.). Відкрита ними структура складається з двох уніфікованих мереж, кожна з яких проходить через різні ділянки мозку. Обидві мережі злагоджено працюють, допомагаючи підтримувати в рівновазі функції імунітету, серцево-судинної системи, метаболізму і т.п., коли людина реагує як на внутрішні, так і на зовнішні стресори.

Функції системи

Крім того, ця система підтримує наш баланс навіть тоді, коли ми піднімаємося або сідаємо: дане регулювання носить назву «аллостазм». У той же час ці мережі відповідають за формування відчуттів всередині тіла – «інтероцепція» – процес сприйняття ЦНС людини сигналів, що виникають у внутрішніх органах. Коли ці почуття занадто інтенсивні, обидві мережі створюють емоції в широкому спектрі – від смутку до радості.

Серед широкого спектру психологічних функцій, що підтримують ці дві мережі, вчені називають такі, як соціальний і фізичний страх, соціальна приналежність, емпатія, моральні судження, пам’ять, увагу і прийняття рішень. Ця ж структура взаємодіє з органами почуттів, беручи до уваги в своїй роботі зір, слух, дотик, нюх, смак.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.