Як попередити розтяжки на шкірі?

У сучасному житті зовнішність відіграє все більше значення. У зв’язку з цим кожна жінка величезне значення надає зовнішньому вигляду, і поява неестетичних змін на ньому завжди є приводом для переживань і внутрішнього дискомфорту. Однією з проблем, з якою намагаються боротися жінки, стали розтяжки.

Розтяжки (стрії) — це розриви усередині шкіри, які проявляються пурпурними, ліловими, блідо-рожевими або зовсім знебарвленими смужками довжиною 2–4 см, шириною до 1 см. Найбільше засмучує жінок те, що розтяжки важко замаскувати, а позбавитися від них мало у кого виходить. Майже кожна жінка рано чи пізно стикається з проблемою розтяжок, проте не всі знають, що це таке.

Причини появи розтяжок

Найчастіше розтяжки з’являються в період підвищеної гормональної активності, а це:

  • вагітність (особливо на 3-му місяці),
  • період статевого дозрівання,
  • різке збільшення або зниження ваги,
  • прояв хвороби Іценко-Кушинга (і інші прояви гіперкортицизму),
  • юнацький диспитуитаризм.

Виною всьому виступають наднирники, активність гормонів яких призводить до утворення стрий.

Під час вагітності розтяжки з’являються, як правило, на животі, стегнах, під пахвами, на грудях і сідницях. І якщо перша вагітність пройшла безслідно, тобто не залишила після себе розтяжок, це ще не означає, що наступна пройде так само «гладко». Тому заходи безпеки потрібно приймати в будь-якому випадку і краще починаючи з 3-го місяця. Особливо сприяє появі розтяжок вагітність в юному віці.

З метою профілактики розтяжок при вагітності відразу після зачаття потрібно особливо ретельно стежити за показниками ваги — намагатися підтримувати їх в нормі. У другій половині вагітності краще не перестаратися з вуглеводами і молочними продуктами. Жінки, які не набрали вагу вище норми, після пологів набагато швидше відновлюються.

Також допоможуть для профілактики і спеціальні засоби проти розтяжок, які потрібно втирати в шкіру на проблемних ділянках. Тільки слід звернути увагу на марки виробників косметики для мам.

Не варто забувати і про бандаж, який підтримує живіт і робить навантаження на спину набагато меншим. Крім того, корисна буде і фізкультура. Тільки займатися треба тим спортом, що і до вагітності. А кращим варіантом стане легкий біг, тривала ходьба і плавання.

Пам’ятайте, що завжди краще попередити розтяжки, ніж потім витрачати час і гроші на лікування вже тих, які з’явилися, тим більше, що повністю позбутися від них вже не вдасться.