Як підтримати здоров’я щитовидної залози?

В останні роки лікарі все частіше фіксують випадки захворювань щитовидної залози. Цей орган вкрай важливий для здоров’я організму, так як виробляє гормони, які беруть участь у створенні енергетичного балансу.

Помічено, що збої роботи щитовидки частіше зустрічаються у жінок з порушенням гормонального фону. Як підвищений, так і знижений рівень гормонів негативно позначається на роботі організму. Найпоширенішою ситуацією є недостатнє вироблення щитовидкою гормонів – гіпотеріоз. Основна його причина в дефіциті йоду.

Симптоми гіпотеріозу

Головними симптомами гіпотеріозу є синдром хронічної втоми, загальне зниження тонусу організму, пригнічений настрій, плаксивість, схильність до депресій, підвищений артеріальний тиск і прискорене серцебиття. Їх доповнюють головні болі і сильне випадання волосся.

Діагностика

Якщо ви помітили у себе подібні ознаки, необхідна консультація лікаря-ендокринолога, який призначить обстеження щитовидної залози, дасть направлення на аналіз крові на рівень гормонів і на УЗД.

Якщо відстрочити всі ці заходи, то щитовидка може істотно збільшитися і навіть перетворитися на зоб.

Лікування

гіпотиреозу на початкових етапах полягає в прийомі йодовмісних засобів і в періодичному огляді ендокринолога. При більш серйозному порушенні проводиться регулярний прийом гормональних препаратів. Але бувають випадки, коли без хірургічного втручання не обійтися.

Профілактика

Профілактика гіпотеріозу – це збалансований раціон харчування з обов’язковим включенням йодованої солі і продуктів, що містять велику кількість йоду. Серед цих продуктів болгарський перець, морепродукти, квасоля, хурма, виноград, соя. Тріска і яловиче м’ясо також вміщують багато йоду. Обмежити варто вживання білокачанної капусти, так як вона перешкоджає нормальному засвоєнню організмом йоду.

Для повноцінної роботи щитовидної залози необхідний не тільки йод, а й мідь, марганець і кобальт. Знайти ці елементи можна в агрусі, чорниці, шипшині, кунжуті і горіхах.

Дотримуватися необхідного рівеня цих елементів особливо важливо в період вагітності, коли щитовидка повинна забезпечити гормонами і маму, і малюка.

Сьогодні в аптеках можна знайти багато йодовмісних препаратів, але приймати їх без консультації лікаря не рекомендується, тому що надлишок йоду в організмі так само шкідливий, як і дефіцит, особливо небезпечно це для розвитку плода.

В лабораторії Центра Сімейної Медицини ви можете здати аналізи та отримати надійний результат оперативно.

-Без попереднього запису 

-Прийом аналізів з 08:00-12:00

м.Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14А.