Як підготуватися до посту?

Напередодні Великого Посту (23 лютого – 11 квітня 2015 року) християни замислюються про очищення душі. Для багатьох це справа звичайна, яка не потребує особливих роздумів, як само собою зрозуміле, так як очищення душі ними сприймається нерозривно з очищенням тіла. Однак «новачкам» слід підготувати своє тіло до стриманості в їжі.

Існує кілька думок щодо очищення організму під час посту. Одні кажуть, що це дуже корисно, але є й такі, які налаштовуються на найгірше – голод, проблеми з серцем і судинами, інші недуги.

Чи насправді пост позначається на здоров’ї?

З одного боку, в пост людина вживає багато овочів і фруктів, що говорить про однозначну користь. Вчені також підтверджують, що овочі та фрукти допомагають нашому організму, в тому числі і серцю, справлятися зі стресами, наповнюють організм вітамінами і мінералами. Чого варта тільки кисла капуста – основа монастирських трапез, яка містить величезну кількість вітаміну С і зміцнює стінки судин!

У той же час є моменти, які потребують особливої уваги.

1. Білий хліб і рис

За спостереженнями вчених, жінки, які люблять білий хліб, макарони, очищений рис, кукурудзяні пластівці (тобто всі продукти з високим глікемічним індексом), в 2,24 рази частіше схильні до ризику серцевих нападів. Чоловікам же таке покарання не загрожує, оскільки їх організм по-іншому реагує на швидкі вуглеводи.

Але білий хліб, макарони і рис – основна їжа посту! Лікарі рекомендують вибирати хліб з необробленого зерна або з висівками. До речі, такий хліб допомагає боротися з гіпертонією, яка негативно позначається на стані судин і серця.

2. Відмова від м’яса

Для більшості це справжнісіньке випробування – прожити тривалий період без м’яса. Недарма від нього не рекомендують відмовлятися дітям, вагітним жінкам і людям з поганим здоров’ям, так як білок, джерелом якого є продукти тваринного походження – головний будівельний матеріал для м’язів, у тому числі і для серцевого.

Якщо під час посту ви відчуваєте, що сердечко дає про себе знати тривожними сигналами, то хоча б на час обмежте навантаження – менше нервуйте, не перенапружуйтеся в спортзалі, не бігайте. Замініть м’ясо та інші білкові продукти тваринного походження бобовими та грибами.

Фахівці кажуть, що нешліфований рис, боби, хлібні злаки і тофу – найкраще джерело глутамінової кислоти, яка допомагає долати гіпертонію.

3. Відмова від молока та сиру

Молочні продукти дуже важливі в нашому раціоні, так як постачають в організм кальцій і калій, регулюють кров’яний тиск у судинах. Однак в пост їх їсти не можна.

Частково їх замінити зможуть соєве молоко і сир тофу.