Спекотне літо остаточно залишило нас до наступного року, стовпчик термометра невблаганно повзе вниз, а синоптики прогнозують днями сніг з дощем. Таке різке похолодання – завжди стрес для організму.
Холодна пора року завжди супроводжується нежиттю, кашлем, болями в горлі та іншими подібними неприємностями у населення. Не дивно, адже організм звик до теплого сонечка і не встиг адаптуватися до непогоди. Варто з теплого приміщення вийти на вулицю в легкому одязі, і переохолодження загрожує застудою.
Але не тільки застудою загрожує холодна погода. Багатьом людям некомфортно в такі дні: болить голова, скаче тиск, долає слабкість, загострюються хронічні захворювання. Метеочутливість в останні роки називають недугою цивілізації: лише абсолютно здорова людина не реагує на зміни погоди, а таких людей зараз дуже мало.
При цьому відмічено, що міські жителі страждають від погодних змін в два рази частіше, ніж сільські. Найчутливішими до непогоди опиняються люди, у яких проблеми з судинами. Ще одна група ризику – сердечники і астматики і ті, що страждають алергією. Раптове похолодання може спровокувати черговий напад.
Цілком можливо пережити холод, якщо підготувати до нього організм.
В першу чергу, коли за вікном похолодало, не проводьте весь час вдома під теплою ковдрою. Поборіть свою лінь і організуйте прогулянку. Година на свіжому повітрі допоможе підбадьорити організм і змусить імунітет працювати на повну силу, що допоможе уникнути застуд.
Коли ми не знаходимо в квартирі теплого місця, а батареї ледь теплі, задіюємо весь арсенал обігрівальних приладів. Таким чином здійснюємо велику помилку, так як подібна техніка пересушує повітря, а різкий контраст між сухістю в квартирі і вологим вуличним повітрям – ідеальна умова для застуди. Лікарі рекомендують частіше провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.
Метеозалежним людям перед похолоданням слід налагодити нормальне харчування, а також відмовитися від вживання алкоголю, також не перенапружуватися, дотримуватися режиму дня.
Але холод впливає не тільки на тіло, але і на психіку. Похмурі дні і холод, якийпробирає до кісток, ніяк не сприяють гарному настрою. Недолік сонячного світла взагалі негативно впливає на людину, тому в осінні і зимові дні важливо організувати гарне освітлення в квартирі. Спілкування з друзями, захоплення улюбленою справою, вміння знаходити прекрасне навіть в дощовому дні – усе це допоможе уникнути суму і зміцнить здоров’я.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.