Кінець жовтня завжди пов’язаний з наближенням холодів, а також переходом життя на зимовий час. Статистика показує, що більшість людей важко переносять переведення часу. Після того як країна перевела стрілки, медики фіксують більшу кількість інсультів, інфарктів, самогубств, ДТП і нещасних випадків. Загострюються також депресії і психічні розлади.
Протягом останніх кількох років уряд України сперечається про те, чи варто переводити час або залишити його таким, яким призначила природа. Однак як зазначив прем’єр -міністр Микола Азаров ще при переході на літній час, для України зараз не актуальне це питання, і воно навіть не розглядається.
Переведення часу на літній і зимовий стало регулярним з 1981 року, а ввели його в цілях економії електроенергії. В останню неділю жовтня Україна перейде на зимовий ча , що призведе до зміни ритму життя.
Багато людей зауважують, що при переході на зимовий час і назад виникають труднощі в адаптації до нового режиму, що провокує погане самопочуття.
Медики вже давно встановили негативний вплив стрибків часу на організм людини, хоча багато чого залежить від стану здоров’я. Якщо для здорової людини зміни практично непомітні, то тих, хто має проблеми, чекають загострення всіх хвороб.
Як кажуть лікарі, найбільше постраждають ті, хто має симптоми вегето-судинної дистонії. Статистика показує, що це кожна друга жінка і частина чоловіків. Також загострення чекають тих, у кого виразкова хвороба, гастрит і хвора печінка. Відчутним може стати переведення стрілок годинника і для людей, які страждають депресією.
Фахівці пояснюють такі «катаклізми» в організмі під час переходу на літній або зимовий час з тим, що людина прив’язана до ритму сонячної активності, від цього залежить її робочий графік. Сонце піднімається – ми прокидаємося, сідає — ми засинаємо. А коли цей ритм насильно змінити — мінімальний час на адаптацію — два тижні.
Але все буде не так страшно, якщо заздалегідь почати готуватися до нового ритму життя. Доктора рекомендують готуватися за допомогою контрастних водних процедур невеликої інтенсивності та здорового регулярного харчування.
Дуже важливо в цей період тренувати нервову систему щоб уникнути стресу і депресій. Психотерапевти рекомендують для цього різнокольорові пейзажі і приємну музику. Заспокійливо діють на нервову систему жовтий колір (листя) і ліричні мелодії, а в якості тонусу підійде марш і споглядання червоного листя.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.