Як пережити осінню нудьгу?

Осінній період багато хто з нас зустрічають мінорними відгомонами душі. Однак у кожного своє переживання згасання природи. Велику роль у такому сприйнятті відіграє тип темпераменту людини: холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік. Тобто особливості нервової системи можуть стати або бар’єром для осінньої хандри, або, навпаки, стати її стимулюючим фактором.

Помічено, що до осінньої депресії більшою мірою схильні люди у віці. Випробувавши життєві негаразди, самотність, людина більш сприйнятлива до природи, а сумна увядаюча осіння пора часто діє гнітюче. Саме восени люди частіше замислюються про сенс життя, часу, неминучості земного шляху. Чим ще зайнятися в похмуру дощову погоду?

Тісно взаємопов’язаний з осінньою нудьгою і фізіологічний стан людини. Коротшає світловий день, відчувається різкий перепад між денною та нічною температурою, скаче атмосферний тиск. Все це може проявитися занепадом сил, поганим настроєм і навіть головними болями і дратівливістю. Є люди, які восени впадають в апатію, а найдрібніша невдача призводить до зниження тиску і втрати загального тонусу. Такий стан нервової системи неминуче позначиться ослабленням імунітету і загальною слабкістю. А якщо в цей період додасться стресова ситуація, то організму доведеться нелегко.

Як не допустити осіннього погіршення самопочуття?

Якщо ви помітили, що вас дратують будь-які дрібниці, або ви впадаєте в апатію без особливих на те причин, якщо ваші долоні раптово стають мокрими і холодними, частішає серцебиття, погіршився сон, то цілком можна говорити про реакцію організму на стресові «провокатори». Дані симптоми не можна залишати без уваги, так як незабаром вони можуть проявитися серйозними захворюваннями.

Перш за все, необхідно зрозуміти, що організм людини, як і вся природа навколо, починає осінню перебудову: з’являються сезонно пов’язані коливання рівня гормонів, нейрогормонів і нейромедіаторів. Особливо яскраво проявляється зниження рівня гормонів серотоніну і норадреналіну, а також вторинне зниження рівня гормону сну – мелатоніну.

До речі, доведено, що осіннє падіння рівня нейрогормонів і нейромедіаторів може проходити з різною швидкістю та інтенсивністю і багато в чому є спадковим. Тобто, якщо ваші близькі схильні до осінньої хандри, то у вас вона, швидше за все, теж буде.

Вчені також помітили, що жінки більш схильні до осінньої хандри. Найкращим «ліками» від такого нав’язливого стану може стати любов. Відомо, що вогонь любові перетворює жінку до невпізнання. Але якщо немає поруч чоловіка, якому можна віддати свої почуття, можна зайнятися собою: фітнес-клуби, кінна їзда, захоплення …

Народна медицина проти депресії рекомендує настої і відвари заспокійливих