Як пережити клімакс без проблем?

Слово «клімакс» викликає неприємні почуття у багатьох жінок. І це можна пояснити, тому що з проявами клімактеричного синдрому стикаються більше 80% представниць прекрасної статі. Чи можна запобігти або зменшити негативні прояви? Виявляється, це можливо не лише за допомогою лікарських препаратів, а й відкоригувавши спосіб життя та раціон.

Найпоширеніші симптоми менопаузи:

  • підвищена пітливість, припливи,
  • напружений психоемоційний стан: тривожність, дратівливість, розлад сну,
  • підвищений артеріальний тиск, задишка,
  • дистрофічні зміни слизової оболонки піхви, порушення контролю функцій сечового міхура та кишечника,
  • зниження розумової продуктивності,
  • остеопороз,
  • підвищення маси тіла,
  • головні болі та запаморочення.

При інтенсивних проявах жінці потрібний гінеколог. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини запрошує на консультацію та лікування до кваліфікованих спеціалістів.

Як знизити вплив клімаксу на організм?

Фізична активність

Насправді фізичну активність необхідно зберігати завжди, незалежно від життєвого періоду. Фізичні навантаження сприяють підвищенню тонусу, підняттю настрою, нормалізації обміну речовин та зміцненню кісток. І, звичайно, попереджають набір зайвої ваги. Важлива за фізичної активності не інтенсивність, а регулярність. Достатньо 30 хвилин на день приділяти фізкультурі.

Ефективними є також самомасаж, контрастний душ, розтирання тіла щіткою.
Дуже важливо достатньо перебувати на свіжому повітрі, а ось довго перебувати під сонцем не рекомендується.

Харчування

Якщо ви звикли до калорійного харчування, слід знизити калорійність на 15-20%. Виключіть по можливості з раціону цукор, білий хліб та здобу, продукти з вмістом тваринних жирів та маргарину, максимально зменште вживання солі та смаженої їжі. Харчуватися слід через кожні три години невеликими порціями.
Овочі, фрукти, зелень, цільнозернові продукти мають стати основою харчування під час менопаузи. А також рослинна олія, риба, нежирне м’ясо. Для попередження запорів щоденна доза харчових волокон повинна становити не менше 30 г. А запобігти остеопорозу можна, вживаючи в достатній кількості нежирні молочні продукти (молоко, сир, йогурт).

Необхідний також правильний водний режим – в нормі випивати 2 л чистої води на день. А ось алкогольні напої краще виключити. Часте вживання кави та міцного чаю провокує припливи.

Попередити приплив допоможуть кілька ковтків холодної води, тому бажано завжди мати при собі пляшечку з водою.