Як пережити біду без втрат для здоров’я?

Життя людини – низка зльотів і падінь. Ніхто з нас не застрахований від невдач, розчарувань і нещасть. Померла близька людина, зрадив друг, крах на роботі … Пережити горе кожному вдається по-своєму: хтось мужньо перечікує, хтось робить кроки для виправлення ситуації, хтось впадає в депресію або замикається в собі, а хтось починає жити одними спогадами.

Психологи вважають останню категорію добровільними мучениками. Найчастіше за фасадом невиліковної скорботи ховається страх перед новим життям. Відмова від спілкування з зовнішнім світом і занурення в депресію – це свого роду психологічний захист, а в багатьох випадках навіть соціальне виправдання власної неспроможності або особистих проблем.

Небезпечною для психіки є й інша крайність: коли людина, наприклад, після смерті близького, починає вести невластивий їй розгульний спосіб життя. Таким чином вона намагається піти від неприємних емоцій, але тим самим переганяє хворобливу тему зі свідомості в підсвідомість, де вона перетворюється на бомбу уповільненої дії.

Переживання – це певний процес зі своїм початком і кінцем. Це перехід через життєву трудність з придбанням нового досвіду.

Рекомендації:

– Не придушуйте в собі емоцій, не біжіть від себе. Краще дати волю сльозам.

– Не цурайтесь людей. Адже друзі тому і потрібні, щоб ділити і радість, і горе.

– Задумайтесь, чим саме викликана ваша скорбота? Можливо, в ній більше жалості до себе?

– Робота і повсякденні справи не повинні бути відсунуті на задній план. Навпаки, вони допомагають відволіктися від похмурих думок.

– Надавайте підтримку близьким людям, навіть через силу. Новий вчинок допоможе повернути відчуття впевненості в собі.

– Не треба викреслювати з пам’яті гіркі події. Але пам’ятайте ті світлі хвилини життя, пов’язані з людиною, що пішла.

– Не шукайте винних! Від цього легше точно не стане!

– Знайдіть в собі сили змиритися з тим, що трапилося, пам’ятаючи, що після чорної смуги завжди буває біла.

– Алкоголь і транквілізатори не допоможуть вам впоратися з горем. Навпаки, ви тільки заженете проблему всередину, а також нашкодите здоров’ю.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.