Щоб малюк міцніше спав і давав відпочити мамі, часто батьки укладають його спати у своє ліжко. Дитина, до речі, зовсім не проти. Адже мамине тепло, мамин запах заспокоюють, дають відчуття комфорту та захисту. Але багато дітей до такої міри звикають спати в одному ліжку з батьками, що відучити їх від цієї звички досить проблематично. До якого віку дитина може спати з мамою і татом?
Фахівці кажуть, що до півтора років немає особливої потреби залишати дитину одну в ліжечку, якщо їй це не подобається. Але пізніше така звичка може перетворитися на справжню проблему, часто навіть вимагає втручання психолога.
Спробуйте забезпечити йому комфорт. Вовняна м’якаковдра, бавовняна постільна білизна, приємний одяг, чисте повітря в кімнаті. Все це допоможе дитині швидше адаптуватися до «нового місця». Має значення і їжа малюка перед сном. Звичайно, ніяких розумових висновків з приводу всієї створеної для сну атмосфери він зробити не зможе, але на інтуїтивному рівні відчує, що йому подобається, а що заважає.
Психологи кажуть, що саме до віку півтора років у підсвідомості дитини формуються страхи, і якщо не залишати малюка в період сну одного, то дитячі страхи, які приходять пізніше, буде набагато легше подолати. Вже до трьох років дитина повністю адаптується до сну в окремому ліжечку і навіть у своїй кімнаті.
А з сучасними можливостями створити в дитячій особливу атмосферу за допомогою спеціальних дизайнерських рішень можна ще простіше заспокоїти нервову систему дитини.
Якщо все-таки у малюка сформувалися якісь страхи, то подолати їх можна за допомогою психологічних ігор. Це нам, дорослим, зрозуміло, що це психотерапевтичні прийоми, а дитині вони можуть здатися захоплюючим завданням. Наприклад, попросіть малюка намалювати те, що (чи кого) він боїться. Можна малювати разом з ним. Це може бути Монстр, Кощій Безсмертний, Баба-Яга, Бармалей. Посадіть разом «страшилку» в клітку. Намалюйте жирну решітку і повісьте на ній замок. А ще краще разом придумайте особистого нічного захисника, символи якого (фотографії, картинки, фігурки) помістіть біля ліжечка дитини.
Наші прабабусі рекомендували простий спосіб, як зробити сон малюка міцніше: покладіть під його ліжечком віник з трав (м’ята, полин, хміль). Це допоможе дитині міцно спати вночі, а не трястися від страху.
Корисно перед сном почитати малюку книгу, спокійну, без зайвих емоцій. Просто поспілкуйтеся з ним про завтрашній день, розкажіть, які досягнення його чекають завтра. Допоможіть вашому чаду психологічно налаштуватися на спокійний і здоровий сон. У цьому полягає справжня батьківська майстерність.