Як не замерзнути взимку?

Зима нарешті показала свій норов і вдарила морозами. У таку погоду багатьом доводиться тривалий час перебувати на вулиці. Як не замерзнути в морозну зиму?

Існує багато способів зігрітися взимку на вулиці. Ми розглянемо найбільш поширені з них.

З точки зору медицини існує дві причини, за якими людина мерзне: порушення циркуляції крові і низька температура навколишнього середовища. Так як сьогодні на вулиці зима, то саме вона стає винуватицею перемерзання.

Дуже важливий інструмент, яким варто скористатися, — психологічний настрій. І хоч вистачає його не на довго, особливо в морози 15–20°С, але спробувати варто. Психологи радять не думати з жахом про те що ось зараз доведеться вийти на цей жахливий мороз. Краще не звертати уваги на ці думки і замінити їх чимось приємним, позитивними моментами. Наприклад, подумайте про те, що на морозі не так багато вірусів, а також пам’ятати, що зима — це тимчасово. А взагалі, краще навчитися любити зиму, хоча б за низку веселих свят.

Звичайно, психологія психологією, але сильний мороз спокійно проігнорує її вже через якийсь час.

Тому ось кілька порад, які варто взяти на озброєння.

1. Жирна, приправлена ​​спеціями їжа — зимовий раціон харчування. Білки дадуть організму тепло, а спеції посилять обмінні та травні процеси, активізуючи кровообіг.

2. Одягайтеся по погоді.

Найкраще зігріє багатошаровий одяг, який створює повітряний прошарок, здатний утримувати тепло. Дуже до речі в морози термобілизна і теплий верхній одяг з натуральних тканин і волокон. Обов’язково тримайте в теплі ноги. Взуття має бути на товстій підошві і з натуральним хутром. Чи варто нагадувати, що взуття у жодному разі не повинне бути вузьким, воно має забезпечувати нормальний кровообіг.

Рукавички повинні зберігати ваші руки в холодну пору, а взимку їх треба замінити на рукавиці. Обов’язково надіньте головний убір, що захищає вуха.

3. Ноги в теплі

Сухі гірчичники допоможуть зберегти тепло для ніг майже 12 годин. Допоможе зігріти ноги взимку ще один цікавий спосіб. Одягніть пару тонких шкарпеток, оберніть їх газетою і поліетиленовим пакетом. Такий спосіб використовують рибалки, яким взимку доводиться довгі години стояти на морозі.

4. Більше рухайтеся

Рух — життя. Якщо вас чекає тривалий простій на зупинці в очікуванні транспорту, краще пару зупинок пройти пішки, ніж тупцювати на місці.

Крім того, якщо вам належить довгий час пробути на морозі, захопіть з собою термос з чаєм. Якщо ви починаєте відчувати оніміння і печіння шкіри, зайдіть в будь-яке тепле приміщення хоч на час, щоб не погіршити ситуацію. Якщо таких місць поблизу немає, значить, активно рухайтеся. Розминка через кожні півгодини допоможе уникнути переохолодження.