Як не спровокувати алергію?

Алергія – одне з найпоширеніших захворювань людства. За статистикою, кожен п’ятий житель планети страждає якою-небудь формою алергії.

Симптоми алергії описані ще староєгипетськими лікарями, але розібралися в ній і звернули на неї увагу лікарі лише в ХХ столітті.

Алергія – надмірна імунна реакція організму на відносно нешкідливі речовини (антигени).

Виникає алергія, коли організм починає відповідати на надходження антигенів утворенням особливих молекул (антитіл), які здатні озброювати клітини тканин механізмом подальшого розпізнавання антигенів. І коли антиген повторно потрапляє в організм, клітини починають реагувати, що призводить до таких алергічних проявів як набряк тканин, подразнення периферичних нервових закінчень (свербіж), скорочення гладких м’язів (астма) і т. п.

Міжнародна статистика говорить про те, що за останні два десятиліття захворюваність алергією зросла в 3-4 рази. Експерти стверджують, що такий різкий сплеск захворюваності пов’язаний з посиленням алергенного навантаження на людину, а також зі зміною її здатності реагувати на таке навантаження.

Сьогодні факторів ризику для розвитку алергії дуже багато: погана екологія, нераціональне харчування, неадекватна лікарська терапія, регулярні стреси, малорухливий спосіб життя, зміни клімату, повсюдне використання синтетики. Все це призводить до того, що схильність організму впливу алергенів істотно підвищується.

Однак при будь-якій формі алергії необхідно особливу увагу приділяти харчуванню, яке повинно бути збалансованим і повноцінним. Часто провокаторами алергії стають напівфабрикати, консервовані продукти, надлишки вуглеводів, білків і жирів.

Фахівці виділяють три групи продуктів, що викликають алергію:

– найбільш нестерпні (молоко, яйця, риба, цитрусові, мед, шоколад, малина);
– помірно впливають (персики, горох, картопля, кукурудза);
– з низькою активністю (банани, кавун, мигдаль, чорнослив, аґрус, баклажани, кабачки, баранина).

Існує група продуктів, які здатні викликати викид гістаміну, що запускає алергічну реакцію: консерви (особливо рибні), полуниця, ананас, горіхи, шоколад, сир.

Одним з факторів, що викликають алергію може стати зашлакованості організму, тому так важливо вчасно позбутися від токсинів. Особливо обережними слід бути на початку літа, коли з’являються перші фрукти та овочі. Особливою популярністю в такий період користуються соки-фреш. Але при їх виготовленні та вживанні слід дотримуватися деяких правил:

– не рекомендується змішувати фрукти та овочі;
– при підвищеній кислотності і виразці шлунка протипоказані кислі соки (наприклад, яблучний або гранатовий);
– використовуючи трубочку, ви збережете в цілості емаль зубів;
– пийте не більше склянки свіжого соку на день за 40 хвилин до їжі, так як натуральний сік – не тільки смачний напій, а й свого роду ліки.