Як не допустити «вибуху мозку»?

Всі ми час від часу відчуваємо «вибух мозку» – мігрень. Іноді ударна хвиля настільки приголомшлива, що можуть «постраждати» навіть сторонні люди, що вже говорити про близьких. Що призводить до цієї глобальної катастрофи і як її уникнути?

Якщо ви не стурбовані клопотами про цілий загін маленьких і галасливих дітлахів, якщо на вас не звалився річний звіт за захворілого колегу, то варто пошукати причини такого «вибуху мозку».

Що може стати причиною мігрені?

Однією з причин мігрені може бути інтоксикація організму, хоча такий випадок дуже рідкісний, ну хіба що першого січня кожного року. Більшість лікарів вважають, що мігрень є психосоматичним захворюванням, тобто людина сама собі навіває захворювання. Цьому можуть послужити похмурі думки. Порийтесь у своїх роздумах і міркуваннях, може, пора ставитися до світу простіше …

Психологи стверджують, що мігрень може атакувати людей з певним складом характеру. Як правило, це проблема трудоголіків, особливо відповідальних і педантичних людей. Часто мігрень може здолати незадоволену собою або навколишнім світом людину. Якщо вона не змінить себе або своє ставлення до життя, мігрень неминуча.

Якщо на роботі великий аврал, величезна кількість поставлених завдань, можна очікувати наступ мігрені.

Мігрень любить і тих, хто параноїдально мріє про те, чого не можна отримати.

Часто на мігрень страждають і близькі людини-егоїста. Фрейд стверджував, що багато людей навмисне прирікають себе на мігрень, як спосіб маніпуляції. При бажанні насолоджуватися життям і змусити світ обертатися навколо себе, може виникнути ряд психосоматичних захворювань, у тому числі і мігрень. Часто від неї страждають домогосподарки, яким бракує уваги працюючого чоловіка. Для деяких мігрень – відмінний привід для неробства.

Як проявляється напад мігрені?

У момент нападу людина чітко відчуває пронизливий біль в певній частині голови, який поступово поширюється. В результаті можуть розболітися і зуби, і очі, напружуються м’язи обличчя, судини і капіляри. Роздратований стан переноситься на всі рецептори. Перед очима можуть з’явитися миготливі точки, дратують світло і звуки, посилюючи головний біль.

Напад мігрені може бути спонтанним і виникнути в будь-який час. Особливість мігрені в тому, що люди починають її боятися, а нав’язливі думки про неї лише збільшують ризик її появи.

Лікування мігрені

Сьогодні лікарі при мігрені можуть призначати спеціальні препарати. Але доведено, що єдиним способом подолати біль є усунення його причини. Дивіться на життя простіше, пам’ятайте, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Але якщо ви не позбудетеся від своїх фобій і похмурих думок, то мігрень стане на шляху до виходу.

У боротьбі з мігренню ефективні релаксація, активний спосіб життя, фіто- і ароматерапія.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.