Як не допустити у дитини глисти?

Глисти у дитини – річ неприємна, але поширена. Знають про них всі, але на ділі симптоми зараження знайомі небагатьом. В результаті багато батьків навіть не підозрюють, що паразити живуть в тілі їх дітей і навіть в них самих.

Як виявити проблему гельмінтів в організмі і як від цього вберегтися?

Паразити потрапляють в організм від тварин, з немитими руками та погано вимитими фруктами і овочами.

Глисти бувають трьох видів:

– нематоди (круглі черв’яки),

– трематоди (сисуни),

– цестоди (стрічкові черв’яки).

Всього існує більше 200 видів глистів, але у дітей найпоширенішими є гострики. Вони потрапляють в організм з немитими руками найчастіше.

Які симптоми гельмінтозу?

Наявність паразитів можна визначити по присутності яєць, глистів, їх частин в калі. Відсутність апетиту також є симптомом гельмінтозу. Дитина може бути дратівливою, млявою, нервовою. Наявність кіл під очима – ще одна ознака глистів. Явною ознакою присутності гостриків в організмі є нічне нетримання і нічний свербіж в анальному отворі. Дитина може скаржитися на біль в районі пупка, нудоту, печію, іноді може бути блювота.

Якщо у дитини спостерігається протягом тривалого часу сухий кашель без застуди, дерматит, кропив’янка, висип на обличчі – все це може бути проявом гельминтоза.

Чим небезпечні глисти?

Глисти порушують правильне функціонування внутрішніх органів, можуть пошкодити самі органи. Через продукти розпаду глистів відбувається інтоксикація дитячого організму, розвиваються різноманітні алергії, знижується імунітет, частішають застуди. У запущених випадках можуть бути такі страшні наслідки як внутрішні кровотечі, перитонит, цироз печінки.

Як відбувається діагностика глистів?

Дізнатися про наявність глистів допоможе аналіз калу або зішкріб. При цьому абсолютно точно визначити наявність глистів можна лише по багаторазовим аналізам (10 і більше). Тому батькам варто не полінуватися, а поводити малюка на аналізи. Існує також аналіз крові на гельмінти, за допомогою якого виявляються паразити, які мешкають не лише в кишечнику, але і в інших органах.

Як лікувати гельмінтоз?

Різні види глистів вимагають різного підходу до лікування. Лікар може призначити препарати, а також застосувати фітотерапію, озонотерапію, гомеопатію. Лікування призначає досвідчений лікар, виходячи з результатів обстежень.

У народі з давніх років у дітей глистів виганяли за допомогою гарбузового насіння. Дитина повинна з’їдати їх сирими натщесерце близько 10 штучок. Допоможе також морквяний сік і квашена капуста – ці продукти паралізують нервову систему глистів і вони не можуть чіплятися за стінки кишечника і виходять з калом. Також корисно пити відвар пижма, додавати в їжу куркуму, імбир і часник.

Найчастіше вогнищем зараження глистами стає громадська пісочниця, яка стає туалетом для кішок і собак. Потрібно уважно оглянути пісочницю перед тим, як пустити дитину грати в ній. Також стежте, щоб малюк не тягнув руки в рот, а якщо це неминуче, то частіше протирайте його ручки антибактеріальними засобами на вулиці, а вдома мийте з милом, особливо перед їжею.

Світ переповнений різними паразитами, але якщо знати шляхи зараження і способи профілактики, можна легко уникнути пов’язаних з ними захворювань.

В лабораторії Центра Сімейної Медицини ви можете здати аналізи та отримати надійний результат оперативно.

-Без попереднього запису 

-Прийом аналізів з 08:00-12:00

м.Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14А.