Медична статистика стверджує, що серед дітей, які відвідують дошкільні та шкільні установи зараженість глистами близька до 80%. Тому хочеться чи ні, а озброюватися знаннями про таку неприємну проблему як гельмінтоз треба.
Розрізняється 150 захворювань, що викликаються різними паразитами, але найчастішими «гостями» бувають аскариди, гострики і лямблії.
Головними симптомами того, що дитину атакували глисти, є поганий апетит, відставання у розвитку, схильні до перепадів настрою.
Для виявлення гельмінтів, необхідно здати аналіз калу, бажано в приватній лабораторії. При цьому батьки повинні розуміти, що одноразове дослідження може бути без результату, а тому потрібно повторне. Медики стверджують, що більш результативним є аналіз крові на антитіла, який допомагає виявити гельмінтоз на початковому етапі.
Фахівці впевнені, що глистами заражена більша частина людства. При цьому велика кількість глистових інвазій на ранній стадії формування протікає непомітно. А тому не всякий лікар може відразу поставити діагноз. Найнебезпечніше те, що жоден орган людини не застрахований від можливості інвазії яким-небудь видом гельмінтів. А між тим паразити можуть існувати в організмі людини роками і десятиліттями, пристосовуючись до самих різних умов, але ніяк не проявляти себе. І лише при зниженні імунітету вони можуть почати давати про себе знати.
Найпоширенішою і простою профілактикою для всієї родини є дотримання звичайних правил особистої гігієни, а також обов’язкова дегельмінтизація домашніх вихованців як мінімум 4 рази на рік. До речі, не всі препарати для тварин містять достатню кількість діючої речовини, а тому перед дегельмінтизацією варто порадитися з ветеринаром.
Багато корисних порад для профілактики і лікування гельмінтозу пропонує народна медицина. Сьогодні в інтернеті можна знайти багато таких рецептів, але перед їх прийомом краще проконсультуватися з фахівцем. Однак можна запам’ятати, що є ряд продуктів, які не переносять глисти: часник, цибулю, сире гарбузове насіння, свіжовіджатий морквяний сік.