Як навчати малюка до його народження?

Якщо ви чекаєте малюка, то напевно замислюєтеся над тим, яким він буде. У психології існує поняття перинатальне виховання, яке має на увазі контакт з дитиною ще в утробі матері. Вчені вважають, що такий підхід може стати запорукою народження унікальної особистості.

Явище це далеко не нове. Ще 2 тисячі років тому в Китаї на розвиток людини намагалися впливати ще до її народження. Жінок, які очікують народження малюка, поміщали в жіночі громади серед мальовничих пейзажів, де вони займалися музикою, малюванням, духовними практиками.

З розвитком сучасних методів діагностики (УЗД) лікарі змогли спостерігати за поведінкою плоду і прийшли до того, що думки і емоції матері, всі навколишні звуки безпосередньо впливають на малюка.

В результаті вчені зробили висновок, що починати виховувати майбутню особистість потрібно задовго до її народження! Уже на 24-у тижні розвитку фіксуються періоди активності мозку плода, на 27-у тижні він реагує на світловий подразник і навіть повертає голову в бік джерела світла.

Як можна розвивати здібності та навички дитини, які посприяють більш продуктивному спілкуванню з нею в майбутньому?

– З кожним новим днем вітайте малюка, розмовляйте з ним, а на ніч бажайте йому солодких снів.

– Під час занять домашніми справами або на прогулянці тихенько наспівуйте алфавіт. Ви побачите, що пізніше малюкові буде простіше навчитися читати.

– Доведено, що твори Моцарта найбільш позитивно впливають на немовлят. Візьміть за правило хоча б годину в день слухати твори композитора.

– Пам’ять і образне мислення розвивайте, розповідаючи йому казки, коли малюк у стані спокою (кожна мама це відчуває).

– Тато також повинен брати активну участь у вихованні. Наприклад, гра в хованки підійде. Нахиляючись з одного боку живота, нехай тато вимовляє «ку-ку», поки малюк не штовхне, потім те же повторити з іншого боку живота.

Однак занадто завзято братися за внутрішньоутробне навчання не варто: все-таки ви маєте справу з ще не народженою людиною, яку не треба перевтомлюватися. Буде досить для ігор і декількох хвилин на день.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.