Нирки в нашому організмі виконують роль фільтра – вони очищають кров від різних токсинів, мікробів та інфекцій. Крім того, нирки регулюють водно-сольовий баланс, кров’яний тиск і виробництво червоних кров’яних тілець.
На жаль, багато людей недооцінюють цей важливий орган і попросту вбивають їх. Більше того, більшості добре знайомі шкідливі звички, які шкодять ниркам, але мало хто прагне позбутися їх.
Про шкоду алкоголю та куріння сказано чимало. Ця шкідлива звичка також негативно позначається на роботі нирок, так як їм доводиться справлятися з величезною кількістю токсичних речовин, що надходять в організм.
Недолік сну шкідливий для нирок тому, що саме вночі оновлюється їх тканина. Якщо постійно недосипати, то цей процес не завершується, що може призвести до порушення роботи нирок.
До речі, це може бути однією з причин безсоння. У великих кількостях кофеїн шкідливий для всього організму в цілому, а особливо для нирок. Він має сильну сечогінну дію, зневоднює організм, змушує нирки працювати в холосту, що створює зайве навантаження на них.
При сидячій роботі в нирках можуть виникати застійні явища. Щоб відновити правильну циркуляцію крові, потрібно щогодини робити невелику зарядку. Регулярні фізичні вправи врятують від утворення каменів у нирках.
Для нормальної роботи нирок щодня необхідно вживати в середньому 1,3 мл вітаміну В6. Він міститься в рибі, птиці, картоплі, багатьох фруктах, крім цитрусових.
Постійне утримання сечі в сечовому міхурі загрожує нирковою недостатністю та нетриманням. Тому варто відразу прислухатися до сигналів сечового міхура.
В основному, натрій наш організм отримує з кухонної солі. Але якщо зловживати нею, то нирки не зможуть нормально регулювати водно-сольовий баланс. Добова норма солі для дорослої людини – 5-6 г.
Дієти, які випалюють з організму жир, оголюють нирки і позбавляють їх захисту. У результаті на нирки обрушується подвійний удар: вони фільтрують кров з порушеним балансом і не отримують корисні речовини.
Для нормального функціонування нирок, як і інших органів, необхідно пити достатню кількість води. Вода вимиває токсини і шкідливі речовини з організму.
На відміну від жирів, білок не може накопичуватися в організмі, а тому збільшує навантаження на нирки. Якщо нирки не справляються з виведенням білка, то в них утворюються камені.
Якщо ви відчуваєте біль чи дискомфорт в області нирок, запишіться на УЗД діагностику в Центр Сімейної Медицини. Ми пропонуємо комплексну діагностику, обстеження та індивідуальне лікування для поліпшення функції нирок та зменшення неприємних симптомів.