Поки людина молода, вона не замислюється про проблеми здоров’я в майбутньому. Але приходить час, і вони самі нагадують про себе. Найчастіше, першими страждають суглоби і кістки. Але щоб зберегти їх міцність якомога довше, досить переглянути свій спосіб життя і змінити деякі звички.
Від стану кісток залежить активність людини в будь-якому віці. Щоб уникнути в майбутньому остеопорозу та інших проблем з кістковою тканиною, ось що потрібно змінити.
Чим частіше людина ігнорує фізичну активність, тим швидше деградація кісткової тканини, так як їй не доводиться витримувати великі навантаження. Потрібно рухатися якомога більше. Навіть якщо у вас немає можливості відвідувати спортивний зал, не забувайте про вечірні прогулянки або хоча б піші походи на роботу.
Насичена білками дієта веде до того, що нирки починають виводити з організму велику кількість кальцію. Це негативно відбивається на стані кісток. Але це не означає, що потрібно повністю відмовитися від білків, адже вони все ж сприяють засвоєнню кальцію, при помірному їх вживанні. Просто перегляньте свій щоденний раціон і максимально його збалансуйте.
Дослідження показали, що жінки після менопаузи частіше були схильні до переломів, якщо в їх крові велика концентрація натрію, джерелом якого є сіль. Це тому, що нирки починають виводити надлишок цього елемента з організму, виводячи паралельно і кальцій. Якщо хочете зберегти кістки цілими, не зловживайте чіпсами, солоними горішками і сухариками.
При нестачі сонячного світла кальцій не буде нормально засвоюватися. Годинами лежати на сонці теж не рекоменуется, але і в тіні нічого ховатися постійно: ранок і вечір – ідеальний час для прийняття сонячних ванн.
Як зайва маса, так і сильна худоба користі здоров’ю не принесуть. Вчені довели, що індекс маси тіла нижче 18,5 виступає фактором ризику розвитку остеопорозу. Тому не варто худнути більше, ніж це необхідно з фізіологічної точки зору.
Невелика кількість алкоголю може принести користь кісткам, а надмірне вживання, навпаки, надає негативний ефект. Алкоголь призводить до збільшення концентрації кортизолу в крові, що веде до зниження щільності кісткової тканини. Побічний ефект вживання алкоголю жінками – зниження рівня естрогенів, що викликає остеопороз. Крім того, алкоголь надає токсичну дію на клітини, які в наслідок стають кістковими.
Вчені з’ясували, що навіть незначне збільшення концентрації твердих частинок в повітрі призводить до ризику отримання переломів і остеопорозу у літніх людей. Тому людям, які живуть в місцях з сильною загазованістю атмосфери рекомендується використовувати вдома високоефективні фільтри, відмовитися від прогулянок при сильному смозі і зробити скринінг на остеопороз.
Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`яць-Подільський. Отримайте поради від наших лікарів щодо профілактики Вашого здоров’я.