Вугрі у юнаків так і називаються –
акне юнацьке. Часто виникають у юнацькому віці як
ускладнення себореї. Особливо на лобі, носі, підборідді, щоках, скронях, а у більш складному стані з’являються на спині, грудях, плечах. Якщо ви страждаєте на вугрі, то умивайтеся теплою водою, щоб не допустити затвердіння сальних залоз і щоб не закрилися пори. Не потрібно вмиватися милом, краще використовувати лосьйони з ледь кислою реакцією. Ніколи не можна вугрі витискати, оскільки на місці одного з’явиться новий або й більше. Якщо ж прищ вже видавлювати, то шкіру треба добре протерти спиртом.
Спосіб 1
Для примочок приготуйте настій із череди трироздільної: 3 ст. ложки трави череди залийте 2 склянками окропу. Настійте 45 хв. і використовуйте як примочки.
При простих вуграх можна прикладати дрібно натерту та загорнуту в марлю цибулю городню.
Якщо вугри локалізуються не тільки на обличчі, а й і на спині та грудях, то використовуйте скумпію звичайну: 100 гр. листя скумпії залийте 1 л окропу, укутайте і настоюйте допоки прочахне. Потім процідіть та використовуйте у вигляді обмивання і компресів.
Можна застосовувати настоянку із свіжих плодів софори японської: 2,5 ст. ложки плодів залийте 0,5 л горілки. Використовуйте у вигляді примочок.
Спосіб 2
При простих вуграх змащуйте обличчя соком ягід суниці лісової, а взимку можете взяти ягоди калини. Вичавленим соком з ягід калини змащуйте шкіру, уражену вуграми, і чекайте, поки висохне, потім змийте.
Зробіть пудру з квітів бузини чорної. Припудрюйте обличчя, а потім можна змити настоєм із звіробою.
Можна також використовувати мазь: 2 ст. ложки подрібненого кореня живокосту лікарського ретельно розітріть з 3 ст. ложки несолоного свинячого смальцю.
Спосіб 3
Навесні якомога більше вживайте в їжу свіжого щавлю, кропиви і трави кульбаби. З кульбаби лікарської приготуйте ліки: 2 ст. ложки подрібненого кореня, листків та квітів залийте 0,5 л холодної кип’яченої води, поставте на слабкий вогонь або водяну баню Нагрівайте пів години, а потім настоюйте 10 хв. Процідіть, відіжміть, додайте кип’яченої води до попереднього об’єму. Вживайте по 1/3 склянки тричі на день після вживання їжі.
2 ст. ложки сухого листя кропиви дводомної покладіть у термос і залийте 0,5 л. окропу. Настоюйте годину, процідіть. Вживайте по ¼ склянки 8 разів на день або по ½ склянки 4 рази на день.
Можете скористатись 10% настойкою нагідок (календули) на горілці (1 ч. ложку на склянку окропу). Вживайте відвар петрушки, сік свіжої моркви.
Спосіб 4
Дуже добре допомагає при вуграх рута садова. 1 ст. л. трави рути залийте 300 гр. окропу (1,5 склянки) у термосі. Настоюйте годину. Випийте теплим за 3 прийоми за 15-20 хв. до їжі. Або ж зробіть холодний настій: 2 ч. л. подрібненої трави залийте 0,5 л. холодної кип’яченої води. Настоюйте з вечора до ранку. Випийте впродовж дня. Ці та багато інших природних засобів можуть допомогти вам позбавитись вугрів, налагодити обмін речовин в організмі і не допустити ускладнень.
Чорні вугрі лікуються борошном із кукурудзи.
Наталія Земна
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.