Людський організм непередбачуваний своїми реакціями на багато харчових продуктів. Особливо це хвилює батьків малюків.
Найчастіше причиною дитячої харчової алергії є підвищена чутливість до певної складової того чи іншого продукту. Якщо мова йде про новонароджених і однорічних малюків, то, як правило, виною таких реакцій стає мама, яка годує, яка нерозбірливо підходить до свого раціону: надмірно вживає молочні продукти, свіжі горіхи, буряк, моркву, банани, цитрусові, червону рибу або ікру, курячі яйця і рис, вживає багато мінеральної газованої води і червоні соки.
Симптомами харчової алергії у малюка є нудота після їжі, діарея і блювота, у немовлят – тривале зригування і метеоризм. Регулярні запори або нестійкі випорожнення теж є насторожуючими ознаками і вимагають консультацію фахівця. Найпоширеніший прояв харчової аллрегіі – часті дерматити та краснуха. Крім того, час від часу можуть з’являтися проблеми з органами дихання: астма, бронхіт, хронічний риніт – не обов’язково мають інфекційне походження.
Кваліфіковані лікарі завжди підкажуть перший крок до усунення алергії у дитини – грамотний підхід до процесу харчування мами. Адже часто, бажаючи збагатити маленький організм всіма необхідними речовинами і мінералами, турботливі матусі перегинають палицю.
Народна медицина радить при шкірних проявах харчової алергії приймати ванночки з любистку, череди і ромашки, можна додати трохи меліси. Уже через три-чотири процедури почервоніння і свербіж підуть.
При алергії на харчові продукти необхідно усунути з раціону малюка абсолютно все, що може викликати алергію. Далі кожні два дні вводити по одному «провокативному» продукту, щоб визначити, що саме викликає реакцію. Робити це потрібно тільки в першій половині дня і з упевненістю, що дитина буде постійно на виду. Як тільки з’явиться негативна реакція на продукт, залишиться запам’ятати його і виключити з раціону.
Слід пам’ятати, що непереносимість продукту – явище нетривале, і коли травна система стане більш розвиненою, організм сам навчиться перетравлювати і засвоювати всі продукти. Але завчасно влаштовувати йому зайві стреси не варто.
Добре лікують алергії кисломолочні продукти (кефір, йогурт).
Взагалі, лякатися харчових алергій не варто. Дитячий організм дуже чутливий, але в міру розвитку набуває необхідну стійкість.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.