Про те, що таке грип, знають майже всі. Однак не всі знають, як грип передається від інфікованої людини до здорової, і чому при контакті з хворим хтось заражається, а хтось — ні.
Основною причиною захворювання є вірус грипу, який буває трьох типів — А, В і С. Найбільш небезпечним з них є тип А, так як буває не тільки у людини, а й у тварин, що викликає епідемії та пандемії. Тип В — менш небезпечний, але теж здатний викликати спалахи захворювання в окремих регіонах. Найменш небезпечний — тип С ê буває тільки у людини, не викликає масових заражень і легко переноситься людиною.
Довгий час вважалося, що найбільш поширений метод зараження грипом — повітряно-крапельний. Тобто він передається при кашлі, чханні або навіть просто розмові інфікованої людини. Вірус викидається в повітря разом з мікроскопічними краплями слини. Після того як він потрапляє на слизову оболонку іншої людини, починається процес зараження.
При цьому заразитися легше, перебуваючи в безпосередній близькості від хворого. Особливо небезпечні дрібнокраплинні частинки і бактеріальний пил, так як їх мікроскопічні розміри роблять їх сильно рухливими з будь-яким подувом вітерця або рух повітря.
Недавні експерименти, проведені співробітниками Віргінського університету, показали, що найпоширеніший метод зараження грипом — через руки, а не повітряно-крапельний. А самим «ефективним» шляхом зараження стає рукостискання з хворою людиною.
Дослідження американських вчених показало й те, що небезпечними після дотику інфікованої людини стають дверні ручки, телефони та інші предмети, на яких вірус грипу живе близько 72 годин.
Саме з цієї причини експерти рекомендують у період епідемії грипу особливу увагу звертати на гігієну рук, часто і правильно мити руки, а за відсутності такої можливості користуватися антисептичною рідиною або аерозоль.
Також намагайтеся не торкатися очей, носа і рота, а якщо перші симптоми грипу таки помічені, не відвідуйте робоче місце, щоб швидше одужати і не поширювати грип серед колег.
На питання, чому грип заражаються не всі, є просте пояснення: ступінь ймовірності захворіти залежить від стану імунітету. Якщо імунітет в період потрапляння вірусу на слизову ослаблений, то це збільшує шанси заразитися грипом, а якщо імунітет міцний, то вірус, який потрапив в організм, буде атакований вашими антитілами, і хвороба відступить.