Багатьох дорослих хвилює, що їхні діти багато часу приділяють комп’ютерним іграм. Що змушує підлітків і молодих людей проводити години у віртуальному світі ігор? Вчені провели дослідження, яке показало, що всі любителі відеоігор володіють збільшеним вентральним стріатумом, який ще називають «центром винагороди».
У дослідженні взяли участь 154 підлітка віком 14 років. Їх розділили на групи, в першу потрапили ті, які приділяють іграм до 4 годин на тиждень, у другу – ті, хто проводить за комп’ютерними іграми 21 годину на тиждень і більше, але при цьому не відчувають залежності. У ході дослідження випробуваним сканували мозок і виявили, що у завзятих гравців вентральний стриатум дещо збільшений.
Вченим відомо, що ця частина мозку активізується, коли людина відчуває задоволення від нагороди, а також від смачної їжі, сексу, наркотиків.
Показовим став експеримент, в якому гравці повинні були натиснути на кнопку і дізнатися, виграли вони чи програли. Виявилося, що в найбільше збудження «ценрт задоволення » приходив саме в момент програшу. Виходить, гра була важливіша, ніж сама винагорода.
Це частково пояснило вченим, чому ігромани знову і знову повертаються до гри, незважаючи на постійний програш. При цьому вчені зізнаються, що поки не знають, де причина, а де наслідок. Ймовірно, що саме збільшений від природи «центр задоволення» підштовхує людину шукати задоволення в грі. Фахівці сподіваються, що відповідь на це питання дасть наступний експеримент, який тепер ставиться на дорослих добровольцях, які не грають у відеоігри, але гратимуть протягом тривалого часу.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.