Останнім часом ми часто чуємо від лікарів, що зміцнювати імунітет потрібно, зміцнюючи кишечник. Виявляється, наш кишечник не просто перетравлює їжу, але й виробляє антитіла, які захищають організм. Крім того, в мікрофлору кишечника входить величезна кількість корисних бактерій, необхідних для підтримки здоров’я.
Вчені визначили важливість участі невеликої молекули безпосередньо в регуляції кишкового імунітету. Причому дана участь суперечить тим схемам, які прийняті на даний момент.
Кишковий імунітет захищає організм від різних патогенів. Відбувається це, головним чином, завдяки тому, що безпосередньо в кишечнику виробляються особливі антитіла – імуноглобуліни А. Недавно було зроблено нове відкриття про наявність лімфоїдних клітин, що припускають вроджений імунітет. Ці клітини беруть участь в утворенні лімфоїдних органів і в регуляції імунітету.
Ці ж клітини були виявлені в слизовій кишечника. Один неприємний факт полягає в тому, що змінити мікрофлору кишечника дуже складно. Якщо вже туди проникли мікроорганізми, що провокують запальні процеси, то придушити їх життєдіяльність буде надзвичайно складно.
Мікрофлора кишечника надзвичайно насичена різного виду бактеріями, серед яких є й такі, як кишкова паличка. Більше того, саме таких патогенних в ньому більшість. Серед інших представників флори – мікроскопічні гриби, в основному дріжджі, а також найпростіші.
Наукове відкриття може мати для медицини вельми важливе практичне застосування. Одним з використовуваних досить давно і широко ліків від аутоімунних захворювань, зокрема від ревматоїдного артриту, є етанерсепт, який блокує лімфотоксин. Безпосередньо цеіліки неефективні при лікуванні аутоімунних захворювань кишкового тракту.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.