Чим краще ми зуміємо підлаштуватися під ритми природи, тим легше підтримаємо здоров’я розуму і тіла.
З появою супермаркетів у нас з’явилася можливість у будь-який час року їсти найрізноманітніші продукти. Але дієтологи рекомендують сезонне харчування. Адже продукти, вирощені всупереч сезону і логіці, руйнують зв’язок між нашим організмом і природними ритмами.
Фахівці стверджують, що коригування дієти і способу життя у зв’язку з сезоном допомагає зберегти здоров’я, налагодити травлення і підтримати мікробіом. Нещодавно було проведено дослідження, яке показало, що кишкова мікрофлора змінюється сезонно, основний вплив на неї чинять продукти, які ми вживаємо. Вибір сезонних, бажано місцевих продуктів, на противагу несезонним, привізним, неорганічним – перший крок до традиційного для людини виду харчування, що склався впродовж тисячоліть.
Дієтологи виділили найпоширеніші помилки в зимовому харчуванні людей.
Доступність харчування – один з головних чинників вибору зернових продуктів людьми. У більшості випадків вони добре зберігаються, доступні за ціною і прості в приготуванні. Дійсно, наші предки вживали зерна в їжу, але тільки в разі крайнього голоду і в самому кінці літа.
До того ж, експерти встановили, що сучасна пшениця мало схожа на дикі зернові, якими зрідка харчувалися люди давніх епох. Гібридизація і технології генної модифікації змінили цю зернову культуру до невпізнання. Вона майже не має генетичної, структурної або хімічної подібності з доісторичною пшеницею. У цьому і полягає проблема: ми все більше ускладнюємо життя нашому організму продуктами, не призначеними для людини генетично.
Взимку метаболізм сповільнюється, тому ми перенавантажуємо організм генетично створеними продуктами або занадто складними для швидкого засвоєння. Адже чим швидше їжа покидає наше тіло, тим менше токсинів вона залишає в організмі. До складних продуктів відносяться суха зневоднена їжа (чіпси, хлібці, мюслі, крекери, невимочені горіхи, важкі і жирні продукти, наприклад, молочні продукти і жирне м’ясо), солодка і борошняна випічка і т.п.
До таких продуктів відносяться кава, енергетики, алкоголь. Відмова від цих продуктів особливо актуальна у зимовий період, коли людина більш схильна до стресів і депресій.
Взимку корови не можуть перебувати на вільному вигулі, харчуватися свіжою травою. Худобу переводять на корми, злаки, а це призводить до підвищеної чутливості на молочні продукти у багатьох людей. Крім того, в корм тваринам додають гормони, щоб збільшити удій. Тому краще скоротити споживання м’яса і молока взимку.
Холодні продукти сильно уповільнюють метаболізм, а це може позначитися на поповненні у вазі. Вся їжа повинна бути як мінімум кімнатної температури.
Солоності призводять до затримки рідини в організмі на тлі злегка зниженого обміну речовин.
Маються на увазі цукор, ненатуральний оцет і всі назви, які складно вимовляються. Мова, звичайно, не йде про всі консерви, так як в цілому в правильно консервованих продуктах немає нічого поганого. Але завжди важливо читати склад вмісту і робити висновки.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.