Сезон простудних і вірусних захворювань не змусив себе довго чекати, і з першими холодами багато людей злягли з нежиттю, кашлем, а деякі і з високою температурою. У період хвороби багато людей відмовляються від їжі або у них просто відзначається зниження апетиту.
Нещодавно проведене дослідження наочно показало біологічну основу певних харчових переваг під час інфекційних захворювань.
Протягом багатьох десятиліть вчені вивчали питання впливу деяких хвороб на зміну харчової поведінки, а також вплив утримання від їжі на час хвороби на імунну систему і на перебіг самої хвороби. Згадайте, коли тварина занедужує, вона теж відмовляється від їжі і переключається на режим метаболічного голодування. Питання лише в тому, захисна або згубна така реакція.
Згідно з новим дослідженням, такі мінливі харчові переваги під час хвороби можуть корелювати з типом самої інфекції. Тобто, в залежності від того, вірусна або бактеріальна це інфекція, змінюється і тип дієти, яку вимагає організм, щоб більш ефективно боротися з інфекцією.
Так, під час вірусної інфекції повноцінне харчування дає організму глюкозу, необхідну для виживання. Але з іншого боку, помірність в їжі веде до утворення кетонів – інший вид палива, яке допомагає переносити бактеріальну інфекцію. Таким чином, результати досліджень вчених підтверджують стару приказку: «Мори лихоманку голодом, а годуй застуду!»
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.