У наш час півторарічний малюк з мобілкою в руці вже ні в кого не викликає подиву. Гаджети щільно увійшли в наше життя, а для молодшого покоління є невід’ємною її частиною. Однак чим загрожує дітям таке захоплення смартфонами і планшетами?
Нещодавно Американська академія педіатрії виступила з рекомендаціями батькам обмежити час, що проводиться їх дітьми перед екранами ноутбуків, телевізорів, планшетів та інших інтерактивних пристроїв.
«Надмірне медіаспоживання веде до ожиріння, поганої успішності в школі, агресії і нестачі сну», — попереджає Марджорі Хоган, педіатр і один з авторів доповіді.
Дослідницька компанія Common Sense Media провела дослідження, згідно з яким 38% американських дітей починають користуватися мобільними пристроями раніше, ніж починають говорити. В Україні подібне дослідження поки не проводилося, проте статистика показує, що на одну сім’ю у нашій країні припадає в середньому три гаджета, тому ситуація у нас приблизно та ж.
Експерти стверджують, що надмірне використання гаджетів молодшим поколінням призводить до затримки розвитку одного або декількох органів почуттів, робить негативний вплив на розвиток моторики.
У сучасному світі нові технології, здавалося б, стали відмінним помічником занадто зайнятих батьків. Брак спілкування з собою вони, нібито компенсують своїм дітям іграми на планшетах і смартфонах. Причому час, який малюки проводять з гаджетами, часто буває невиправдано тривалим В результаті нівелюється емоційний зв’язок між дітьми та батьками.
Однак при грамотному підході до використання девайсів вони можуть послужити поштовхом до розвитку малюка.
Все та ж Американська академія педіатрії закликає батьків заборонити своїм дітям користуватися смартфонами і гаджетами під час їжі і відразу після сну. А час, який діти приділяють розвагам на мобільних пристроях, треба обмежити двома годинами на день. Дуже важливо, щоб в дитячих спальнях не було телевізорів і підключених до інтернету пристроїв.
Бити на сполох слід:
Як убезпечити дитину від негативного впливу гаджетів на зір?
Часто у дітей через контакт з екранами мобільних пристроїв розвивається помилкова короткозорість і синдром сухого ока. Щоб не допустити цього, гаджет повинен бути з найбільшим розширенням екрану (1920 х 1200), він повинен лежати на столі, а не знаходиться в руках дитини, необхідно відрегулювати підсвічування — 1/3 від повної. Дітям до 3 років користуватися гаджетами можна не більше 15 хвилин на день.