Як допоможе оптимізм під час пологів?

Кажуть, що оптимістам легше живеться. Вченими доведено, що оптимістичне ставлення до життя дійсно допомагає пережити труднощі. Особливо актуальним позитивний настрій стає в період вагітності у жінок, адже внутрішній стан дуже важливий під час пологів.

Культ дітонародження у всіх народів має свої особливості, від чого формувалося ставлення дівчини до майбутньої події. Якщо з юних років жінки були присутні на пологах старших сестер, родичок, то їм не потрібні були казки про те, як з’являються діти і як породіллі переносять перейми. Перед пологами жінка була впевнена, що подруги її підтримають і підбадьорять, будуть максимально допомагати: масажувати спину, водити, обтирати обличчя, поїти. Така обстановка сприяє спокійному душевному стану породіллі.

Культ пологів у нашій країні

Але в нашій культурі пологи сприймалися інакше, і всі ми маємо про них в основному клінічне уявлення. З розповідей бабусь і мам, фільмів ми засвоїли, що пологи – це щось жахливе, народжують обов’язково лежачи на спині з дикими криками. Але акушери з великим стажем згадають чимало випадків зі своєї практики, коли жінки інстинктивно знаходили краще положення для пологів. Природа спеціально пристосувала жіноче тіло для народження нового життя, а якщо жінку ще й психологічно підтримати, то вона з усім впорається.

Візьміть себе в руки і будьте оптимістичними!

Коли вагітність підходить до завершення, майбутні мами малюють у своїй уяві найстрашніші картини, чим тільки ускладнюють життя і собі, і, до речі, малюкові, який дуже чутливий до настроїв мами. Вихід – думайте про пологи з оптимізмом! Важливо зрозуміти, що пологи – це важка робота, але ви можете допомогти собі.

Налаштуйте себе, що все закінчитися добре. Якщо вас лякають майбутні перейми, дізнайтеся про них докладніше і знайдіть спосіб, як полегшити свій стан: поза, масаж, релаксація, дихальна гімнастика. Для когось важливо, щоб в такий хвилюючий момент поруч знаходилася близька людина, якій ви довіряєте, визначте місце, в якому ви відчуваєте себе впевнено і безпечно.

Коли почнуться перейми, постарайтеся розглядати їх як черговий крок назустріч малюкові. Зрозумійте, що кожна сутичка наближає народження дитини. Не думайте про те, скільки перейм вас ще чекає попереду, намагайтеся справлятися з кожною конкретною. Постарайтеся сприймати біль як позитивне явище. Адже це дійсно нормальний, робоча біль, а не тривожний, що сигналізує про неполадки. Якщо перейми проходять послідовно одна за одною, то все йде, як належить, ваш організм старається, і скоро ви зустрінетеся зі своїм малюком.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.