Як допоможе калина в період епідемії?

Медики прогнозують, що зима цього року буде непростою. Крім звичайних ГРВІ та грипу, нас підстерігає пандемія COVID-19. Логічним буде в таких умовах зміцнювати імунітет. Але це не означає, що необхідно скупити всю аптеку. Допомогти може одна єдина ягода – калина.

Цілющі властивості

Сезон калини відкривається з першими морозами. Її цінність в мінімальній кількості калорій і багатстві вітамінів. Вітамін С зміцнює імунну систему, вітамін В2 корисний для зору, вітамін Е відрізняється антиоксидантними властивостями, вітамін РР має судинорозширювальну дію і сприяє швидкому загоєнню ран, вітамін К забезпечує здоров’я кісткової системи.

Крім того, калина – це джерело мікро- та макроелементів: магній, мідь, залізо, цинк, марганець. У калині міститься в три рази більше заліза, ніж у шипшині і яблуках.

Вживання калини збільшує в крові кількість червоних кров’яних тілець, тому вона рекомендована при анеміях, серцево-судинних захворюваннях, при захворюваннях кишечника і застудах.

Однак через гірко-терпкий смак не всі люблять калину. Але існує рецепт, який допоможе зберегти корисні властивості калини, а також розкриє її смакові переваги.

Рецепт приготування

Знадобляться мед і калина. Для початку треба відокремити ягоди від суцвіть, добре промити, потім перетерти плоди, щоб відокремився сік. Готове пюре перемішати з медом, поставити на парову баню і нагріти, не доводячи до кипіння.

Корисно знати, що калину треба збирати після перших морозів. Також можна ягоди приблизно на один тиждень помістити в морозильну камеру.

Протипоказання

Але є у калини і протипоказання. Так, багато її вживати не можна при захворюванні нирок або суглобів – подагрі. При великому вживанні калини може підвищитися тиск або з’являться проблеми з нирками, так як калина має сильну сечогінну дію.

Корисні властивості калини зберігаються, якщо вона не піддається тривалій термічній обробці.

У період епідемій і пандемії сімейний лікар або терапевт часто рекомендують пити чай з калиною.